Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
By ograniczyć...

Tysiące ton ścieków w Zatoce Gdańskiej

05-20-2018

Nawet 150 tysięcy ton ścieków mogło trafić do Zatoki Gdańskiej. Na skutek awarii przepompowni ścieków na gdańskiej Ołowiance nieczystości przez kilka dni były zrzucane do rzeki Motławy. Zapobiegło to cofaniu się ścieków i podtopieniom w dzielnicach Gdańska, ale konsekwencje dla turystyki miało poważne.

Do awarii w przepompowni doszło we wtorek 15 maja. Nastąpiło zalanie komory pomp, w tym czterech silników elektrycznych. Awaryjny zrzut ścieków do Motławy zakończono dopiero w piątek. W tym czasie do rzeki trafiało około 2.6 tys. m sześc. ścieków na godzinę.

Od momentu uruchomienia pracy pierwszej pompy do godz. 8.30 w piątek zostało odprowadzone 47,700 metrów sześciennych nieczystości – poinformowała rzecznik spółki Saur Neptun Gdańsk Magdalena Rusakiewicz.

Niemal natychmiast na plażach wokół Zatoki Gdańskiej wprowadzono prewencyjny zakaz kąpieli. Wyniki badań wody potwierdziły przekroczenia ilości bakterii kałowych, czyli głównie bakterii E.coli. Według wstępnych prognoz Zatoka Gdańska może nie nadawać się do kąpieli przez 3 tygodnie.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com