Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Na listę Pomników...

Nowe Pomniki Historii

04-23-2018

Lista Pomników Historii będzie uwzględniała ważne i bliskie wielu Polakom miejsca, które wszyscy podziwiamy – mówił 20 kwietnia br. prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia rozporządzenia uznające nowe obiekty zabytkowe za Pomniki Historii. Do listy tej dodano 10 nowych miejsc.

Są to: Gdańsk – Twierdza Wisłoujście; Koszuty – zespół dworsko-parkowy; Krasiczyn – zespół zamkowo-parkowy; Kwidzyn – zespół katedralno-zamkowy; Lidzbark Warmiński – zamek biskupów warmińskich; Płock – Wzgórze Tumskie; Rogalin – zespół pałacowy z ogrodem i parkiem; Strzelno – zespół dawnego klasztoru Norbertanek; Święta Lipka – sanktuarium pielgrzymkowe oraz Ujazd – ruiny zamku Krzyżtopór.

Ogromnie się cieszę, że z tym większą radością i z tym większym zainteresowaniem nasi rodacy i turyści z zagranicy będą przybywali, żeby te Państwa perełki w naszej historii, kultury, podziwiać – mówił prezydent

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com