Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Mateusz Morawiecki - Pokazaliśmy, że...

Nowe propozycje rządu Prawa i Sprawiedliwości

04-23-2018

300 zł wyprawki szkolnej dla każdego dziecka, obniżenie składek ZUS dla przedsiębiorców, obniżenie podatku CIT z 15 do 9 procent, więcej pieniędzy na drogi lokalne i program Dostępność+ – to tzw. piątka Morawieckiego, czyli najważniejsze propozycje, jakie w sobotę 14 kwietnia podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości złożył premier. Kosztują dużo, ale Mateusz Morawiecki zapewnia, że w budżecie państwa są na to pieniądze.

Nasi poprzednicy mają tylko jeden program: anty-PiS, a nasz program nazywa się Polska i to Polska równych szans. Pokazaliśmy, że można zupełnie inaczej prowadzić politykę społeczną i gospodarczą. Nasz obóz jest po to, aby dawać społeczeństwu bezpieczeństwo – powiedział premier.

Kilka propozycji przedstawiła również wicepremier Beata Szydło. Są to: zabezpieczenie emerytalne dla mam z co najmniej 4 dzieci, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, program darmowych leków dla kobiet w ciąży, bon na zajęcia kulturalne dla uczniów w wieku od 16 do 25 lat, którzy się uczą, oraz wsparcie regionalnych zespołów etnograficznych.

Godne życie dla polskich rodzin to coś, co wspólnie osiągnęliśmy. Dzieci i rodzina są fundamentem Polski i naszą przyszłością. Dlatego chcemy wprowadzić udogodnienia dla młodych mam – stwierdziła wicepremier.

Wicepremier Jarosław Gowin mówił o konieczności przygotowania nowej konstytucji, w której mogłaby się znaleźć instytucja tzw. głosowania rodzinnego, w którym rodzice dysponują dodatkowymi głosami własnych dzieci. Minister nauki mówił też, że Polska powinna być „państwem wolnościowym”, a także o deregulacji prawa w myśl zasady „1 in 2 out”.

Podczas konwencji dwukrotnie głos zabierał prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce, by kontynuować rozmowę z Polakami. Trzeba nieustannie pracować, bo „Dobra Zmiana” wymaga ciągłego działania. Chcemy nie tylko mówić, ale słuchać i dyskutować. Nie działamy dla siebie, ale dla Polaków – stwierdził. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość musi być „partią czystych rąk i nie ma w niej miejsca dla tych, którzy będą sobie te ręce brudzić”.

Już następnego dnia politycy PiS ruszyli na spotkania z mieszkańcami w całej Polsce, na których przedstawiają szczegóły propozycji, w tym programu Dostępność+. Chodzi m.in. o podjazdy i windy dla osób niepełnosprawnych, ale także lepszą dostępność do leków. W najbliższych 8 latach na ten program ma zostać przeznaczone ponad 23 mld zł.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com