Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Mateusz Morawiecki - Pokazaliśmy, że...

Nowe propozycje rządu Prawa i Sprawiedliwości

04-23-2018

300 zł wyprawki szkolnej dla każdego dziecka, obniżenie składek ZUS dla przedsiębiorców, obniżenie podatku CIT z 15 do 9 procent, więcej pieniędzy na drogi lokalne i program Dostępność+ – to tzw. piątka Morawieckiego, czyli najważniejsze propozycje, jakie w sobotę 14 kwietnia podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości złożył premier. Kosztują dużo, ale Mateusz Morawiecki zapewnia, że w budżecie państwa są na to pieniądze.

Nasi poprzednicy mają tylko jeden program: anty-PiS, a nasz program nazywa się Polska i to Polska równych szans. Pokazaliśmy, że można zupełnie inaczej prowadzić politykę społeczną i gospodarczą. Nasz obóz jest po to, aby dawać społeczeństwu bezpieczeństwo – powiedział premier.

Kilka propozycji przedstawiła również wicepremier Beata Szydło. Są to: zabezpieczenie emerytalne dla mam z co najmniej 4 dzieci, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, program darmowych leków dla kobiet w ciąży, bon na zajęcia kulturalne dla uczniów w wieku od 16 do 25 lat, którzy się uczą, oraz wsparcie regionalnych zespołów etnograficznych.

Godne życie dla polskich rodzin to coś, co wspólnie osiągnęliśmy. Dzieci i rodzina są fundamentem Polski i naszą przyszłością. Dlatego chcemy wprowadzić udogodnienia dla młodych mam – stwierdziła wicepremier.

Wicepremier Jarosław Gowin mówił o konieczności przygotowania nowej konstytucji, w której mogłaby się znaleźć instytucja tzw. głosowania rodzinnego, w którym rodzice dysponują dodatkowymi głosami własnych dzieci. Minister nauki mówił też, że Polska powinna być „państwem wolnościowym”, a także o deregulacji prawa w myśl zasady „1 in 2 out”.

Podczas konwencji dwukrotnie głos zabierał prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce, by kontynuować rozmowę z Polakami. Trzeba nieustannie pracować, bo „Dobra Zmiana” wymaga ciągłego działania. Chcemy nie tylko mówić, ale słuchać i dyskutować. Nie działamy dla siebie, ale dla Polaków – stwierdził. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość musi być „partią czystych rąk i nie ma w niej miejsca dla tych, którzy będą sobie te ręce brudzić”.

Już następnego dnia politycy PiS ruszyli na spotkania z mieszkańcami w całej Polsce, na których przedstawiają szczegóły propozycji, w tym programu Dostępność+. Chodzi m.in. o podjazdy i windy dla osób niepełnosprawnych, ale także lepszą dostępność do leków. W najbliższych 8 latach na ten program ma zostać przeznaczone ponad 23 mld zł.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com