Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Zgodnie z ustawą,...

Nowy skład Krajowej Rady Sądownictwa

03-12-2018

We wtorek 6 marca Sejm wybrał 15 sędziów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Dziewięciu kandydatów wskazał klub Prawa i Sprawiedliwości, a sześciu klub Kukiz'15. Pozostałe partie, mimo przysługującego im prawa, nie zgłosiły swoich kandydatów i na znak protestu nie wzięły udziału w głosowaniu.

Zgodnie z ustawą, kandydaci na członków KRS-u musieli zdobyć co najmniej 3/5 głosów w Sejmie. Kluby Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz PSL-UED nie wzięły udziału w głosowaniu, dlatego wymagana większość wynosiła 162 głosy. Listę poparło 267 posłów.

Zdaniem posłów tzw. opozycji totalnej, nowa KRS nie będzie niezależna. – To wybór sędziów marcowych, powiązanych z Ministerstwem Sprawiedliwości – mówiła posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

To koniec nadzwyczajnej kasty. Dobry dzień dla demokracji. Przywracamy model demokratyczny znany z innych państw – skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Nowi sędziowie wybrani do KRS to: Dariusz Drajewicz, Jarosław Dudzicz, Grzegorz Furmankiewicz, Marek Jaskulski, Joanna Kołodziej-Michałowicz, Jędrzej Kondek, Teresa Kurcyusz-Furmanik, Ewa Łąpińska, Zbigniew S. Łupina, Leszek Mazur, Maciej A. Mitera, Maciej Nawacki, Dagmara Pawełczyk-Woicka, Rafał Puchalski i Paweł K. Styrna.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com