Raporty specjalne

poleć serwis drukuj

Rekordowa zbiórka WOŚP

03-11-2018

126 mln 373 tys. zł – tyle pieniędzy zebrała podczas tegorocznego 26. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na tę kwotę złożyły się: zbiórka publiczna (71,177 mln zł), darowizny przekazane na cel akcji przede wszystkim poprzez kanały elektroniczne (54,543 mln zł) oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom (653 tys. zł).

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 14 stycznia 2018 roku. Celem zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W akcję zaangażowało się 1,700 sztabów w Polsce oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy. Darczyńcy WOŚP otrzymali 35 mln serduszek.

Za zebrane pieniądze WOŚP planuje kupić dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com