Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
WOŚP W zeszłym roku WOŚP...

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

01-15-2018

81.5 mln zł – taką kwotę zebrała podczas 26. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Polacy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Wolontariusze zbierali pieniądze nie tylko w Polsce, ale także w kilkudziesięciu innych krajach, w tym Stanach Zjednoczonych.

W całej Polsce działało 1,618 sztabów, a wielu miastach i miasteczkach zorganizowano specjalne imprezy. W 108 miastach odbyły się biegi. W Warszawie w dwunastym wyścigu „Policz się z cukrzycą”, którego ideą jest solidaryzowanie się z diabetykami oraz promowanie aktywności fizycznej jako sposobu zapobiegania chorobie, udział wzięło 5 tys. osób. Część pieniędzy zebrano w licytacjach. Złote serduszko trafiło do pana Romana Roszkiewicza, który zaoferował na rzecz Fundacji 488,888 zł. 

Połączyliśmy Polaków jak sto razy wygrany mecz, wygrany turniej czterech skoczni i strzelanie najpiękniejszych goli co minutę przez Lewego – skomentował 26. Finał WOŚP Jerzy Owsiak.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Zabawa walentynkowa u „Polan”

9 lutego był wyjątkową datą dla 260 uczestników walentynkowej zabawy odbywającej się w Klubie Białego Orła w Bridgeport, CT. Czekały na nich: ogromna sala, piękne dekoracje, wiele doskonałych pomysłów na zabawy i stoły zastawione polskimi przysmakami. Nie brakowało serduszek ani nawet specjalnego kącika fotograficznego. Gospodarzem i organizatorem balu był zespół pieśni i tańca „Polanie”. Fot. Magdalena Kalkowska

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com