Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
WOŚP W zeszłym roku WOŚP...

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

01-15-2018

81.5 mln zł – taką kwotę zebrała podczas 26. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Polacy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Wolontariusze zbierali pieniądze nie tylko w Polsce, ale także w kilkudziesięciu innych krajach, w tym Stanach Zjednoczonych.

W całej Polsce działało 1,618 sztabów, a wielu miastach i miasteczkach zorganizowano specjalne imprezy. W 108 miastach odbyły się biegi. W Warszawie w dwunastym wyścigu „Policz się z cukrzycą”, którego ideą jest solidaryzowanie się z diabetykami oraz promowanie aktywności fizycznej jako sposobu zapobiegania chorobie, udział wzięło 5 tys. osób. Część pieniędzy zebrano w licytacjach. Złote serduszko trafiło do pana Romana Roszkiewicza, który zaoferował na rzecz Fundacji 488,888 zł. 

Połączyliśmy Polaków jak sto razy wygrany mecz, wygrany turniej czterech skoczni i strzelanie najpiękniejszych goli co minutę przez Lewego – skomentował 26. Finał WOŚP Jerzy Owsiak.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com