Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Podczas minionych...

Tragiczne święta na polskich drogach

12-30-2017

Pomimo specjalnej akcji policji oraz dobrych warunków na drogach, podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w wypadkach samochodowych zginęły aż 42 osoby, a 449 zostało rannych.

W okresie świątecznym – od piątku 22 grudnia do wtorku 26 grudnia 2017 roku – policja odnotowała 373 wypadki drogowe. W porównaniu do 2016 roku było ich mniej o 55, czyli o 12.9 proc.

Ponad połowę ofiar stanowili piesi. W świąteczny poniedziałek 25 grudnia w Kobyłce koło Warszawy 22-letni kierowca Citroena Berlingo na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił trzy kobiety. Wszystkie zginęły. W tym samym dniu w Ostrowcu w woj. świętokrzyskim kierujący samochodem Mazda 626, także na przejściu dla pieszych, potrącił dwie kobiety. Jedna z nich zmarła, a druga doznała ciężkich obrażeń ciała. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

W okresie akcji „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” policjanci zatrzymali aż 1,111 pijanych kierowców. Eksperci szacują, że zatrzymani stanowią około 10 proc. wszystkich jadących „na podwójnym gazie” kierowców, co oznacza, że w Polsce jest to bardzo poważny problem.  

Komenda Główna Policji podkreśla, że z roku na rok stan bezpieczeństwa na polskich drogach ulega systematycznej poprawie. W tym roku w okresie świątecznym zginęło o 11 osób mniej niż przed rokiem.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com