Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Podczas minionych...

Tragiczne święta na polskich drogach

12-30-2017

Pomimo specjalnej akcji policji oraz dobrych warunków na drogach, podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w wypadkach samochodowych zginęły aż 42 osoby, a 449 zostało rannych.

W okresie świątecznym – od piątku 22 grudnia do wtorku 26 grudnia 2017 roku – policja odnotowała 373 wypadki drogowe. W porównaniu do 2016 roku było ich mniej o 55, czyli o 12.9 proc.

Ponad połowę ofiar stanowili piesi. W świąteczny poniedziałek 25 grudnia w Kobyłce koło Warszawy 22-letni kierowca Citroena Berlingo na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił trzy kobiety. Wszystkie zginęły. W tym samym dniu w Ostrowcu w woj. świętokrzyskim kierujący samochodem Mazda 626, także na przejściu dla pieszych, potrącił dwie kobiety. Jedna z nich zmarła, a druga doznała ciężkich obrażeń ciała. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

W okresie akcji „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” policjanci zatrzymali aż 1,111 pijanych kierowców. Eksperci szacują, że zatrzymani stanowią około 10 proc. wszystkich jadących „na podwójnym gazie” kierowców, co oznacza, że w Polsce jest to bardzo poważny problem.  

Komenda Główna Policji podkreśla, że z roku na rok stan bezpieczeństwa na polskich drogach ulega systematycznej poprawie. W tym roku w okresie świątecznym zginęło o 11 osób mniej niż przed rokiem.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com