Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Viktor Orban mówił,...

Węgry obronią Polskę w Brukseli

10-01-2017

– To, co się dzieje teraz wobec Polski w Unii Europejskiej, to brak szacunku – mówił w Warszawie 22 września br. premier Węgier Viktor Orban, mając na myśli działania Komisji Europejskiej. Jego zdaniem podważanie praworządności w Polsce jest bezpodstawne, dlatego Węgrzy nigdy nie przystaną na takie postępowanie, a co za tym idzie zablokują ewentualne sankcje.

W Warszawie premier Węgier spotkał się również z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Orban chwalił Polskę za dobre wyniki gospodarcze. – Możemy powiedzieć, że Unia Europejska byłaby o wiele biedniejsza bez Polski. Wyniki gospodarcze Polski są jak lokomotywa dla całej wspólnoty – przekonywał.

Na konferencji prasowej po spotkaniu z premier Szydło Viktor Orban powiedział, że Polska i Węgry są obecnie strażnikami unijnego traktatu. – Fundamentem wspólnoty są współpraca i wzajemny szacunek między krajami członkowskimi – mówił.

Obrana przez nasze rządy droga w kwestii nielegalnej migracji okazała się słuszna. Przyjmujemy do wiadomości werdykty europejskich sądów, jednak główną wytyczną naszych działań musi być bezpieczeństwo naszych obywateli – dodała szefowa polskiego rządu, dając jednoznacznie do zrozumienia, że podobnie jak premier Węgier, nie zgodzi się na tzw. relokację.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com