Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Viktor Orban mówił,...

Węgry obronią Polskę w Brukseli

10-01-2017

– To, co się dzieje teraz wobec Polski w Unii Europejskiej, to brak szacunku – mówił w Warszawie 22 września br. premier Węgier Viktor Orban, mając na myśli działania Komisji Europejskiej. Jego zdaniem podważanie praworządności w Polsce jest bezpodstawne, dlatego Węgrzy nigdy nie przystaną na takie postępowanie, a co za tym idzie zablokują ewentualne sankcje.

W Warszawie premier Węgier spotkał się również z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Orban chwalił Polskę za dobre wyniki gospodarcze. – Możemy powiedzieć, że Unia Europejska byłaby o wiele biedniejsza bez Polski. Wyniki gospodarcze Polski są jak lokomotywa dla całej wspólnoty – przekonywał.

Na konferencji prasowej po spotkaniu z premier Szydło Viktor Orban powiedział, że Polska i Węgry są obecnie strażnikami unijnego traktatu. – Fundamentem wspólnoty są współpraca i wzajemny szacunek między krajami członkowskimi – mówił.

Obrana przez nasze rządy droga w kwestii nielegalnej migracji okazała się słuszna. Przyjmujemy do wiadomości werdykty europejskich sądów, jednak główną wytyczną naszych działań musi być bezpieczeństwo naszych obywateli – dodała szefowa polskiego rządu, dając jednoznacznie do zrozumienia, że podobnie jak premier Węgier, nie zgodzi się na tzw. relokację.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com