Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Fot. prezydent.pl

Polacy najbardziej ufają prezydentowi

10-01-2017

Z sondażu CBOS wynika, że wśród polityków największym zaufaniem cieszy się prezydent Andrzej Duda. W przeprowadzonym w dniach 7-14 września br. badaniu na próbie liczącej 985 dorosłych Polaków prezydent uzyskał 74 proc. pozytywnych głosów i tylko 15 negatywnych. Na podium zaufania społecznego znaleźli się także premier Beata Szydło i Paweł Kukiz.

Premier polskiego rządu ufa 57 proc., a Kukizowi 51 proc. Polaków. Na przeciwległym biegunie znaleźli się minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 54 proc. i przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (49 proc.). Szefowi Nowoczesnej Ryszardowi Petru nie ufa 45 proc., a ufa 26 proc. respondentów. Lepszym wynikiem może pochwalić się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 33 proc., a nie ufa 14 proc. badanych.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

53. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Po raz 53. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się Polsko-Amerykański Festiwal. Festiwal tradycyjnie trwał przez pięć dni, a zabawa rozłożona była na dwa pierwsze weekendy września. W tym roku przypadło to na dni 1, 2, 3 września (Labor Day Weekend) oraz na kolejny weekend – 8 i 9 września. Tegoroczny festiwal zgromadził na terenie Sanktuarium ponad 22,000 ludzi. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com