Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Do zdarzenia doszło...

Bezwzględne więzienie za spalenie kukły Żyda

07-22-2017

W poniedziałek 10 lipca Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Piotra Rybaka na trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda. Do zdarzenia doszło w listopadzie 2015 roku podczas manifestacji przeciw imigrantom we Wrocławiu. Sąd odrzucił wniosek o możliwość odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego.

Tamten incydent odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Doniesienie do prokuratury złożył m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który udostępnił nagranie z miejskiego monitoringu.

W pierwszej instancji Rybak został skazany na 10 miesięcy więzienia za „nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych”. Sąd podkreślał, iż taki czyn ma charakter przestępczy. Obrońca oskarżonego wnioskowała o uniewinnienie, z kolei prokuratura o zmianę kary na 10 miesięcy ograniczenia wolności z pracami społecznymi.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Dzień Mamy i Taty w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

12 maja uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wspólnie świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji w sali Jana Pawła II wystawione zostało humorystyczne przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Za pomysł i realizację przedstawienia wielkie brawa należą się Sylwii Wadach-Kloczkowskiej. Po spektaklu przewidziany był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Fot. Mariusz Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com