Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Jake Sullivan objął...

Telefon z Białego Domu

02-08-2021

W środę, 3 lutego, doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan rozmawiał telefonicznie z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim i Pawłem Solochem. Rozmowa dotyczyła między innymi współpracy wojskowej i energetyki, a także polityki wobec Rosji oraz Chin.

Według komunikatu Białego Domu, podczas rozmowy z szefem bezpieczeństwa narodowego Pawłem Solochem oraz sekretarzem stanu Krzysztofem Szczerskim Jake Sullivan podziękował za bliską współpracę Polski ze Stanami Zjednoczonymi w kwestiach wojskowych i działaniach na rzecz bezpieczeństwa energetycznego w Europie środkowej. Sullivan podkreślił zainteresowanie administracji Joe Bidena wzmocnieniem dwustronnych relacji z Polską. Rozmówcy wyrazili zainteresowanie współpracą w takich kwestiach jak COVID-19, walka z kryzysem gospodarczym i zmianami klimatu. Dyskusja dotyczyła także wspólnych celów w polityce zagranicznej, w tym Rosji oraz Chin.

Komunikat Białego Domu mówi także o tym, że Joe Biden podkreślił przywiązanie administracji Białego Domu pod rządami Joe Bidena do wspierania demokratycznych instytucji, praworządności oraz praw człowieka.

IAR/Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com