Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Premier Mateusz...

Pomoc dla popegeerowskich gmin

01-11-2021

Do gmin, w których kilkadziesiąt lat temu funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y), trafi 250 milionów zł. Środki te przeznaczone zostaną na realizację inwestycji tzw. pierwszej potrzeby, takich jak oczyszczalnie ścieków, drogi czy place zabaw.

Rozwój w Polsce musi się charakteryzować także dbałością o obszary popegeerowskie – mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. – Te tereny w III RP zostały opuszczone. Charakteryzowało je bieda, ubóstwo, brak perspektyw, ale także zwijanie się usług publicznych. Zwijano połączenia autobusowe, kolejowe, zamykano ośrodki kultury, biblioteki, szkoły i inne instytucje publiczne. Dziś chcemy tę niesprawiedliwość w stosunkowo szybkim tempie naprawiać. Chcemy, aby do tych terenów zajrzała nadzieja. Dlatego ruszamy z nowym programem wsparcia w wysokości 250 mln zł – dodał.

Każda gmina będzie mogła złożyć maksymalnie 3 wnioski, a maksymalna wartość inwestycji to 5 mln zł. Nabór już trwa.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com