Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Prezydent Joe Biden...

Joe Biden napisał do Andrzeja Dudy

01-10-2021

– Żałuję, że do tej pory nie mieliśmy okazji skontaktować się telefonicznie – napisał 24 grudnia 2020 roku w liście do prezydenta Polski prezydent elekt USA Joe Biden. To jego odpowiedź na gratulacje, jakie po wyborze przez Kolegium Elektorów przekazał Andrzej Duda. Skan listu Bidena upublicznił na swoim twitterowym profilu szef gabinetu prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski. 

Szanowny Prezydencie! Dziękuję za Pańskie miłe słowa i życzenia. Żałuję, że do tej pory nie mieliśmy okazji skontaktować się telefonicznie. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że zostałem wybrany kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych i rozumiem, jak wiele pracy jest przed nami. Wiceprezydent Harris i ja obejmiemy urząd w czasach wielkich światowych wyzwań – od koronawirusa do zmian klimatycznych – które przekraczają granice i wymagają międzynarodowego współdziałania – zaznaczył Biden.

Liczymy na współpracę z Panem i polskim rządem w mierzeniu się z problemami, które stoją przed naszymi krajami i narodami. Jeszcze raz dziękuję, Prezydencie. Liczę na przyszłe rozmowy – dodał prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych.

Prezydent Andrzej Duda dwukrotnie pogratulował Joe Bidenowi po listopadowych wyborach prezydenckich. Najpierw „udanej kampanii”, a w połowie grudnia zwycięstwa.

Po zakończonym głosowaniu Kolegium Elektorów, chciałbym pogratulować Panu pomyślnego wyniku wyborczego i życzyć bardzo udanej kadencji jako 46. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Relacje pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi są doskonałym przykładem tego, czym jest prawdziwe Partnerstwo Strategiczne i jakie cele można osiągnąć działając wspólnie – napisał prezydent Duda w liście Bidena.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com