Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Fot....

Nowe serce dla Janka

11-17-2020

Oczekiwanie na narodziny dziecka to przeważnie dla rodziców niezwykle radosny czas. Niestety, radość rodziców Janka Nepelskiego została zburzona przez diagnozę, którą usłyszeli jeszcze przed urodzeniem się dziecka. 

Krytyczna stenoza aortalna, dysfunkcja lewej komory serca, wada zastawki mitralnej, liczna fibroelastoza – tak brzmiała diagnoza, którą usłyszeli rodzice. Co to oznacza? Że serduszko chłopca w każdej chwili może nie wytrzymać pracy, jaką musi wykonywać. „Jaś miał dopiero przyjść na świat, a już czekała na niego śmierć! Niewyobrażalna rozpacz, kiedy czeka się na ukochane dziecko, jednocześnie drżąc ze strachu o jego życie” – piszą rodzice chłopczyka.

Jeszcze w brzuchu mamy Jaś przeszedł pierwszą operację: innowacyjny zabieg wewnątrzmacicznego poszerzenia krytycznie zawężającej się zastawki aortalnej. Na szczęście zabieg się udał, poród – choć niezwykle stresujący, dodatkowo przez pandemię – również przebiegł bez zakłóceń. Niestety już w drugiej dobie życia stan dziecka drastycznie się pogorszył i Jaś w trybie natychmiastowym został przetransportowany do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie dzielnie walczył o życie przez kolejne tygodnie. Mały wojownik tę walkę wygrał i na razie jego stan jest stabilny, ale w każdej chwili to może się zmienić. Jedyną szansą na życie dla półrocznego obecnie Jasia jest niezwykle skomplikowana operacja wady serca. Takiej operacji podjęli się wykonać specjaliści z Boston Children’s Hospital, jednak rodzice w tym celu muszą uzbierać milion złotych – tyle kosztuje życie ich dziecka. „Lekarze z Boston Children’s Hospital dali nam nadzieję, że skomplikowana wada serca może zostać skutecznie zoperowana, ale szansa na lepsze jutro to koszt miliona złotych! Jest to kwota, od której zależy wszystko, a która przewyższa nasze możliwości. W tej więc sytuacji musimy prosić Was, Kochani, o pomoc. Otwórzcie swoje serca, pomóżcie nam kolejny raz uratować synka” – proszą rodzice Janka na stronie fundacji Się Pomaga.

Zbiórkę można wesprzeć poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/jas-nepelski, tam też można znaleźć więcej informacji o Janku i jego walce z chorobą.

WEM


Od redakcji: Zdrowe dziecko to dla rodziców największe szczęście, niestety – nie wszystkim jest ono dane. Przerażająca jest bezsilność, gdy szansa na uratowanie życia dziecka istnieje, ale na jej drodze stoją pieniądze – przeważnie bardzo duże, przekraczające możliwości zwyczajnej rodziny. Dlatego gdy do redakcji „Białego Orła” trafiają prośby o udostępnienie informacji o takich zbiórkach, staramy się je spełniać, pozostawiając oczywiście naszym Czytelnikom decyzję, czy zechcą wesprzeć dany cel. Wierzymy, że „ludzi dobrej woli jest więcej” – nie jeden raz już okazali swą szczodrość i mamy nadzieję, że znów otworzą swe serca.

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com