Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
– Nie może być tak,...

Miliarder z zarzutami

09-21-2020

Jak poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, chodzi o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Idea Banku na sumę 130 mln zł. Obrońcy Leszka Cz., który przebywa za granicą, uważają, że zarzuty są chybione.

To część wielkiej afery związanej z upadkiem firmy windykacyjnej GetBack. Pokrzywdzonych zostało 10 tysięcy osób prywatnych i 178 instytucji, zaś straty osób fizycznych dochodzą do 2,5 miliarda złotych.

Minister Ziobro powiedział, że Leszek Cz., jako przewodniczący rady nadzorczej IdeaBanku w okresie obejmującym zarzuty, zdaniem prokuratorów, mając świadomość bezprawnych działań, nie dopełnił obowiązków rzetelności i uczciwości. – Doprowadził do narażenia na szkodę wielkich rozmiarów bardzo wielu klientów – dodał.

Obrońcy biznesmena wystosowali oświadczenie. Napisali m.in., że Leszek Cz. nigdy nie był członkiem zarządu GetBack, a sprzedaż obligacji, które nie zostały wykupione, odbywała się długi czas po tym, jak przestał być właścicielem tej firmy.

Leszek Cz. przebywa za granicą, dlatego śledczy z Prokuratury Regionalnej wysłali wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla niego, co jest pierwszym krokiem w kierunku wystawienia listu gończego. Sąd zajmie się tym wnioskiem 16 października.

Nie może być tak, że osoby wpływowe i majętne mogą czuć się bezkarnie, gdy dopuszczają się przestępstw na wielką skalę. Prokuratura zawsze będzie kierowała się tymi zasadami – stwierdził minister Ziobro.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com