Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Fot. polonia4um.com

V Forum Gospodarcze Polonii Świata odbędzie się online

09-16-2020

V Forum Gospodarcze Polonii Świata odbędzie się w dniach 9-10 października 2020 r. w innej niż dotychczas formule. Ze względu na pandemię będzie możliwość uczestnictwa online w tym wydarzeniu.

Oznacza to, że bez konieczności podróży do Polski i nawet bez wychodzenia z domu lub pracy będzie można spotkać interesujących ludzi biznesu, kultury, nauki z blisko 40 krajów świata oraz porozmawiać z ekspertami, ekonomistami oraz przedstawicielami samorządów i administracji państwowej RP.

Dzięki formule online będzie można wziąć udział w sesji networkingowej i licznych spotkaniach e-B2B, które będą trwać non-stop w drugim dniu Forum przez 24 godziny.

Dodatkowo na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym przekaz z Business Gali (uroczystość rozdania dorocznych nagród „Orzeł Gospodarczy Polonii Świata”) oraz Finału „Miss Polonia Online 2020”. Oba te wydarzenia transmitowane będą na żywo za pośrednictwem multimediów (telewizja, internet). 9 października (piątek) od godz. 19:30 czasu polskiego (1:30 pm czasu lokalnego). 

Forum Gospodarcze Polonii Świata jest strefą przedsiębiorczości, dialogu i debat Polaków ze środowiskiem Polonii zamieszkałej na wszystkich kontynentach, również w USA. Cztery pierwsze edycje tego wydarzenia odbywały się w Tarnowie (woj. małopolskie). Co roku przez dwa dni uczestnicy Forum mają okazję uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i debacie poświęconej najważniejszym tematom dotyczącym globalnej gospodarki w obszarze internacjonalizacji i współpracy Polonii z polskimi przedsiębiorcami, organizacjami i instytucjami. Stałym i ważnym elementem programu Forum są spotkania networkingowe i B2B. W zeszłym roku, podczas IV edycji Forum, uroczyście świętowany był jubileusz 60 lat SPATA (Society of Polish American Travel Agents).

Więcej informacji, szczegółowy program V Forum Gospodarczego Polonii Świata i rejestracja: www.polonia4um.com.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com