Raporty specjalne

poleć serwis drukuj

Kamil zbiera na kosztowną operację ucha. Prosi o pomoc, aby móc normalnie usłyszeć świat!

09-06-2020

Jak to jest żyć bez ucha, słyszeć świat tylko w połowie? O tym, a także o tym, jak to jest być wytykanym palcami i odrzuconym przez rówieśników mógłby opowiedzieć Kamil Stawiarz, obecnie 23-letni, dla którego kosztowna operacja ucha jest jedyną szansą na normalne życie.

Kamil urodził się jako wcześniak z prawą nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Pierwszy rok życia spędził w szpitalu, gdzie wielokrotnie walczył o życie. Aby lekarze w ogóle się zgodzili na wypisanie dziecka ze szpitala, jego rodzice musieli zdać kurs medyczny i nauczyć się wyciągać rurkę tracheotomijną. Musieli nauczyć się wszystkiego, by móc uratować synka, gdy nastąpi najgorsze.

Na szczęście Kamil, gdy miał 2 latka, mógł już oddychać samodzielnie. Gdy największe zagrożenie życia minęło, rodzice szukali ratunku dla ucha i słuchu chłopca. Jeździli od lekarza do lekarza, ale pierwszą operację rekonstrukcji ucha Kamil przeszedł dopiero w wieku 15 lat. – Niestety, nie powiodła się, do tego zarażono mnie gronkowcem złocistym. Łącznie przeszedłem 8 operacji i wiele cierpienia, nie tylko fizycznego. To zostanie we mnie na zawsze… – dzieli się swoimi wspomnieniami Kamil.

Teraz Kamil jest już dorosły i zaczął na własną rękę szukać specjalisty, który mógłby mu pomóc. Zadania rekonstrukcji ucha podjął się profesor Adam Maciejewski. To wyjątkowa postać w medycznym świecie, człowiek, który wraz z zespołem specjalistów przeprowadza pionierskie zabiegi m.in. z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej. Ma na swoim koncie udane przeszczepy twarzy. – To będzie trudna operacja odtwórcza i naprawcza mojego ucha. Pierwsza, która może się udać! Dzięki temu mógłbym w końcu założyć okulary, bo nie będą mi spadać z prawej strony. Skończą się wyzwiska i docinki. Będę mógł w końcu usłyszeć świat tak, jak brzmi naprawdę…Teraz dostałem szansę na normalność! Znalazłem wybitnego profesora, który podejmie się rekonstrukcji ucha, w końcu mogę usłyszeć świat! – cieszy się Kamil.

Jednak nie jest to takie proste, ponieważ istnieje jedna, za to poważna przeszkoda: pieniądze, bowiem operacja nie jest refundowana przez polski NFZ. Dlatego Kamil założył zbiórkę na stronie fundacji SiePomaga, zwrócił się także do redakcji Białego Orła z prośbą o rozpropagowanie zbiórki.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć ten cel, podajemy link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kamil-stawiarz

Bezpośredni kontakt e-mailowi i telefoniczny do Kamila, gdyby ktoś potrzebował, jest do wiadomości redakcji.

wem

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com