Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Rekonstrukcja rządu...

Zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego

08-23-2020

– Minister Szumowski zbudował dobry fundament na przyszłość – tym słowami premier Mateusz Morawiecki skomentował rezygnację Łukasza Szumowskiego ze stanowiska szefa resortu zdrowia. Zastąpił go prof. Adam Niedzielski – dotychczasowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejna zmiana nastąpiła na stanowisku szefa MSZ – Jacka Czaputowicza zastąpił Zbigniew Rau, który kierował sejmową Komisją Spraw Zagranicznych.

Nowy minister zdrowia rozpoczyna swoją pracę w dniach, gdy liczba zakażeń koronawirusem wzrasta. – Jestem przekonany, że Adam Niedzielski doskonale poradzi sobie z tymi bardzo trudnymi problemami. Potrafi rozmawiać z bardzo różnymi środowiskami medycznymi i jestem pewien, że to właściwy kandydat na to miejsce – powiedział premier Morawiecki.

Adam Niedzielski jest doktorem nauk ekonomicznych Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i ekspertem z zakresu zarządzania publicznego. Pracował w Ministerstwie Finansów, Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Z kolei nowy minister spraw zagranicznych to nauczyciel akademicki i profesor nauk prawnych. W latach 1981-1995 był wykładowcą i stypendystą uniwersytetów brytyjskich, amerykańskich i niemieckich. Od 1995 r. jest pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie kieruje Katedrą Doktryn Polityczno-Prawnych.

To zapewne nie koniec zmian w gabinecie Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu ma nastąpić we wrześniu, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby ministerstw. Decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na czele rządu nadal będzie stał obecny premier. – Jeżeli rząd zostanie odchudzony, to z pewnością nie będzie możliwe oferowanie koalicjantom dwóch resortów – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com