Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Prezydent RP...

Andrzej Duda z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej

07-25-2020

21 lipca br., w obecności przedstawicieli najwyższych władz państwowych, Andrzej Duda odebrał Uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie stwierdzenia wyniku wyborów prezydenckich. Jego II kadencja rozpocznie się 7 sierpnia.

Obiecuję wszystkim moim rodakom, że będę czynił wszystko, aby te pięć lat mojej prezydentury było budowaniem Polski spokojnej, bezpiecznej, jak najbardziej dostatniej, rozwiniętej – mówił Andrzej Duda na Zamku Królewskim w Warszawie. Dziękował także za wysoką frekwencję. – To bardzo istotny komunikat, który płynie z Polski, nie tylko do zjednoczonej Europy, nie tylko na całą w ogóle Europę, ale który płynie na cały świat – jesteśmy dojrzałą demokracją – dodał.

Szef Gabinetu prezydenta prof. Krzysztof Szczerski przypomniał, że prezydent Duda pierwszą wizytę po pandemii koronawirusa chciałby złożyć w Rzymie i Watykanie. – Będzie to pewnie wczesna jesień tego roku – zapowiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Jego zdaniem byłby to symbol, że Włochy, które miały trudną sytuację pandemiczną, były w stanie ją pokonać”, a ponadto wizyta w Rzymie nawiązywałaby również do 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II, która przypadła w tym roku.

W tych samych dniach Sąd Najwyższy rozpoznał pierwsze protesty wyborcze. Trzy spośród dwunastu uznał za zasadne, lecz bez wpływu na wynik wyborów, jeden za niezasadny, zaś osiem pozostawił bez dalszego biegu. Łącznie do Sądu Najwyższego trafiło 5.8 tys. protestów wyborczych, co jest wynikiem przede wszystkim zorganizowanej akcji politycznej ze strony Platformy Obywatelskiej. Jeden z nich złożył sztab Rafała Trzaskowskiego. Są w nim zarzuty dotyczące naruszenia terminu zarządzania wyborów, działalności TVP i administracji państwowej.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com