Raporty specjalne

poleć serwis drukuj

Sylwetki kandydatów na prezydenta RP

06-21-2020

Robert Biedroń
Krzysztof Bosak
Andrzej Duda
Szymon Hołownia
Marek Jakubiak
Władysław...
Mirosław Piotrowski
Paweł Tanajno
Rafał Trzaskowski
Waldemar Witkowski
Stanisław Żółtek

I tura wyborów prezydenckich w Polsce odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca (w USA dzień wcześniej – w sobotę, 27 czerwca). W tegorocznych wyborach udział weźmie 11 kandydatów, których listę prezentujemy poniżej.

Jeżeli żaden z kandydatów w pierwszej turze nie uzyska poparcia większego niż 50% głosów, to po dwóch tygodniach (w Polsce: w niedzielę, 12 lipca, w USA: w sobotę, 11 lipca) odbędzie się II tura wyborów, w której zmierzą się dwaj kandydaci, którzy w pierwszej turze uzyskają największą ilość głosów.

Robert Biedroń – lat 44, wykształcenie wyższe politologiczne, poseł do Parlamentu Europejskiego, zamieszkały w Warszawie. Członek Wiosny Roberta Biedronia.

Krzysztof Bosak – lat 37, wykształcenie średnie, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, zamieszkały w Warszawie, członek Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Andrzej Duda – lat 47, wykształcenie wyższe prawnicze, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zamieszkały w Krakowie. Bezpartyjny, kandyduje z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

Szymon Hołownia – lat 43, wykształcenie średnie, wykonujący zawód dziennikarza, zamieszkały w Otwocku. Kandydat bezpartyjny.

Marek Jakubiak – lat 61, wykształcenie średnie, właściciel Browarów Regionalnych Jakubiak Sp. z o.o., zamieszkały w Warszawie. Członek Federacji dla Rzeczypospolitej.

Władysław Kosiniak-Kamysz – lat 38, wykształcenie wyższe medyczne, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, zamieszkały w Krakowie. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Mirosław Piotrowski – lat 54, wykształcenie wyższe historyczne, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, zamieszkały w Lublinie. Członek Ruchu Prawdziwej Europy – Europa Christi.

Paweł Tanajno – lat 44, wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania, przedsiębiorca. Zamieszkały w Warszawie, nie należy do partii politycznej.

Rafał Trzaskowski – lat 48, wykształcenie wyższe politologiczne, prezydent m.st. Warszawy, zamieszkały w Warszawie. Członek Platformy Obywatelskiej RP.

Waldemar Witkowski – lat 66, wykształcenie wyższe, zarządca w Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego, zamieszkały w Poznaniu. Członek Unii Pracy.

Stanisław Żółtek – lat 64, wykształcenie średnie, zarejestrowana własna działalność gospodarcza, zamieszkały w Krakowie. Członek Kongresu Nowej Prawicy.


Wyniki sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych sporządzonego dla portalu Wirtualna Polska. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków w dniach 12-13 czerwca 2020 r.:

  1. Andrzej Duda – 40,7%
  2. Rafał Trzaskowski – 28%
  3. Władysław Kosiniak-Kamysz – 9,7%
  4. Szymon Hołownia –  7,8%
  5. Krzysztof Bosak – 7,1%
  6. Robert Biedroń – 3%

JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com