Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Satya Nadella Obecnie szefem...

Microsoft zainwestuje w Polsce miliard dolarów

05-11-2020

To będzie największa inwestycja technologiczna w Polsce po 1989 roku. Microsoft planuje nad Wisłą otwarcie nowego regionu centrum przetwarzania danych. Celem wartej miliard dolarów inwestycji jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Microsoft nie otrzyma przy tej inwestycji żadnej dotacji od państwa ani zwolnień podatkowych – sam pokryje wszystkie jej koszty.

Porozumienie o współpracy z polską Chmurą Krajową, stworzoną przez PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju, firma Microsoft podpisała 5 maja br. Chodzi o wsparcie lokalnych organizacji w procesie ich transformacji cyfrowej i innowacjach. – Polska może być technologicznym sercem Europy – powiedział podczas ogłaszania inwestycji dyrektor generalny Microsoft Polska Mark Loughran.

Umowa przewiduje w szczególności wykorzystanie możliwości nowego regionu centrum danych na rzecz polskich instytucji publicznych i przedsiębiorstw z najważniejszych sektorów, takich jak administracja rządowa, ochrona zdrowia, edukacja, produkcja, handel detaliczny, energetyka oraz finanse i ubezpieczenia.

Głęboko wierzę, że inwestycja Microsoft w Polsce będzie ważna dla przedsiębiorstw, instytucji publicznych i systemu edukacji oraz umożliwi im cyfrową transformację i wdrożenie nowych standardów pracy – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Naszym nadrzędnym celem jest przyspieszenie transformacji Polski w technologiczny hub dla regionu Europy środkowo-wschodniej – dodał.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys stwierdził, że współpraca Chmury Krajowej i Microsoftu to szansa szczególnie dla sektora małych i średnich firm. – Jest to dla nich możliwość zwiększenia ich konkurencyjności, na łatwiejsze przyspieszenie wzrostu i rozwoju na nowych rynkach. Inwestycja Microsoft w Polsce to także szansa na duże przyspieszenie, kiedy Polska gospodarka będzie wychodziła z kryzysu związanego z koronawirusem – dodał.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com