Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Dla jednych obrona...

Ambasador Mosbacher broni telewizji TVN

05-03-2020

W połowie kwietnia br. „Wiadomości” TVP zarzuciły „Faktom” TVN stronniczość w bieżącym sporze politycznym. W kilku materiałach dziennikarze telewizji publicznej wytknęli prywatnej stacji m.in. ataki na Jarosława Kaczyńskiego, przynależność dyrektora programowego TVN do PZPR czy też brak informacji o nagrodach przyznanych pracownikom Kancelarii Senatu za 2019 rok przez marszałka Tomasza Grodzkiego. W obronie TVN stanęła m.in. Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która zrobiła to w dość zaskakujący dla prywatnej stacji sposób.

W odpowiedzi na zarzuty TVP redakcja „Faktów” TVN wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że realizuje misję informowania o istotnych sprawach „bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie naszych materiałów”.

Kilka dni później ambasador USA odniosła się do sprawy na Twitterze. „TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe” – napisała Georgette Mosbacher.

Ten temat poruszyła również podczas występu na antenie TVN. – Siedzę tu, w TVN, i mogę powiedzieć, że uwielbiam wasze programy, są ciekawe i inspirujące. Czy sądzę, że bywacie stronniczy wobec prezydenta Trumpa? Tak, tak sądzę. Czy mi się to podoba? Nie. Ale zawsze będę bronić waszej wolności, byście mogli mówić, co tylko chcecie – powiedziała w „Faktach po Faktach” TVN24.

W tym samym programie ambasador Mosbacher powiedziała, że trzeba „mieć twardą skórę”. – Trzeba być w stanie przyjmować ciosy, Może mi się nie podobać, co mówią ludzie, ale będę bronić ich prawa do tego. Zarówno demokracja, jak i wolność prasy są konieczne w czasie pandemii – dodała. Głos w dyskusji zabrał też Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. „Dziennikarze Telewizji Polskiej są niezależni i nie poddają się naciskom politycznym. Niezależnie od tego, kto wywiera tę presję” – napisał na Twitterze.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com