Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Wśród tematów...

Prezydent Francji odwiedził Polskę

02-07-2020

– Otwiera się nowa epoka po brexicie – mówił w Warszawie prezydent Francji Emmanuel Macron, gdzie spotkał się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Jego wizyta w Polsce odebrana została jako chęć otwarcia nowego rozdziału w stosunkach polsko-francuskich, które w ostatnich latach nie były zbyt ciepłe.

Macron stwierdził, że współpraca polsko-francuska można być intensywniejsza m.in. w dziedzinach energetyki, cyberbezpieczeństwa, współpracy przemysłowej, bezpieczeństwa i obrony. – Mamy wiele wspólnych kwestii i przekonań wchodzących w skład agendy europejskiej – powiedział prezydent Francji.

Prezydent Duda powiedział, że wizyta prezydenta Francji „ma dla nas ogromne znaczenie”. – Głęboko wierzę, że stanowi przełom w relacjach polsko-francuskich – powiedział Andrzej Duda. – Francja jest jednym z najbliższych partnerów gospodarczych Polski. To jest 20 mld euro obrotów handlowych, to już dzisiaj jest duży bilans, ale potencjał w tym zakresie jest nieporównywalnie większy – dodał.

Emmanuel Macron odwiedził również Kraków, gdzie odwiedził Wawel i Uniwersytet Jagielloński. Wygłosił tam referat pt. „Polska i Francja w Europie”.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com