Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
LOT i Condor...

LOT kupił niemieckie linie lotnicze Condor

01-26-2020

– Takiej transakcji w historii LOT jeszcze nie było – mówił 24 stycznia br. o przejęciu niemieckiej linii Condor prezes LOT-u Rafał Milczarski. Transakcja opiewa na 250 mln euro plus 380 mln euro na spłatę kredytu od niemieckiego rządu, dzięki któremu Condor działał po ogłoszeniu bankructwa przez Thomas Cook. W ten sposób najpopularniejsza niemiecka linia wakacyjna trafiła w polskie ręce.

W ubiegłym roku Condor zarobił na czysto 57 mln euro i po upadku biura podróży Thomas Cook przeszedł restrukturyzację w postaci zwolnienia 150 osób. LOT i Condor wspólnie stworzą jedną z wiodących europejskich grup lotniczych, przewożącą łącznie około 20 mln pasażerów rocznie. Jak podano w oficjalnym komunikacie, Condor będzie nadal działał pod obecnym kierownictwem, korzystając z poszerzonej siatki połączeń i synergii operacyjnych między obiema liniami lotniczymi.

Przejęcie Condora doskonale wpisuje się w strategię Polskiej Grupy Lotniczej [właściciel LOT-u – red.] – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u. – Transakcja ta zabezpiecza również przyszłość Condora i gwarantuje stabilność i nowe perspektywy rozwoju pracownikom, klientom i partnerom biznesowym tej linii. Chcemy rozwijać ikoniczną markę Condora w Niemczech i wprowadzić ją także na nowe rynki w Europie – dodał.

Zadowoleni z transakcji są również Niemcy. – Condor, najpopularniejsza wakacyjna linia lotnicza w Niemczech, zyskała w PGL i LOT stabilnych, doświadczonych i dynamicznie rozwijających się partnerów, którzy zabezpieczają przyszłość naszej firmy – ocenił Ralf Teckentrup, prezes zarządu Condora.

Condor działa na rynku od 1956 roku. Rocznie z ośmiu niemieckich lotnisk do około 90 miejsc w Europie, Afryce i Ameryce przewozi około 9.4 mln pasażerów. Linia dysponuje flotą ponad 50 samolotów.

Musiałem przekonać wiele osób, a negocjacje nie były łatwe. Musieliśmy się upewnić, że spółka ma zyski i dobrze się rozwija. Łączymy się z firmą, która jest niewiele mniejsza od nas. Po tym małżeństwie działalność Polskiej Grupy Lotniczej zwiększy się niemal dwukrotnie – cieszy się prezes Milczarski.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com