Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Najnowszy film Jana...

,,Boże Ciało” z nominacją do Oskara!

01-13-2020

92. gala oscarowa odbędzie się 10 lutego w legendarnym Dolby Theathre. Rok temu duże nadzieje wiązaliśmy z „Zimą wojną”, w tym roku również nie zabraknie polskiego akcentu. 13 stycznia ogłoszono oskarowe nominacje. Na statuetkę w kategorii „najlepszy film międzynarodowy” szansę ma najnowszy film Jana Komasy „Boże Ciało”.

,,Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela (w tej roli charyzmatyczny Bartosz Bielenia), który zostaje zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża on na drugi koniec Polski, by pracować w stolarni, ale zaprzyjaźnia się z miejscowym proboszczem, a po jego wyjeździe zaczyna udawać… księdza. Scenariusz na podstawie prawdziwych wydarzeń napisał Mateusz Pacewicz, a w filmie oprócz grającego główną rolę Bartosza Bielenia wystąpili także Tomasz Ziętek, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn, Łukasz Simlat, Barbara Kurzaj i Tomasz Włosok.

Polska produkcja powalczy o nagrodę z czterema innymi filmami: „Parasite” w reż. Bonga Joon-Hoo (Korea),  „Ból i blask” Pedro Almodovara (Hiszpania), „Nędznicy” w reż. Ladja Ly (Francja) oraz  „Kraina miodu” Tamary Kotewskiej i Ljubomira Stefanowa (Macedonia).

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com