Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Nieważne, czy na...

Jak spędzić ostatni dzień roku?

12-30-2019

Ostatni dzień w roku, zwany sylwestrem, to okres zabawy i świętowania. Dawniej kojarzył się z balami lub domówkami w gronie przyjaciół i wspólnym oglądaniem sztucznych ogni na rynku. Dzisiaj tradycyjne formy spędzania sylwestra mają niemałą konkurencję. Co robić w ten szczególny dzień w roku?

Tradycyjny bal

Sylwestrowe bale należą już do noworocznej tradycji. Restauracje i kluby organizują wystawne imprezy, na których roi się od elegancko ubranych gości. Nie brakuje jedzenia, zabaw i trwających do rana tańców.

Sylwester w kinie

Alternatywa dla wszystkich osób, które nie przepadają za sylwestrowymi zabawami. Kina wychodzą naprzeciw potrzebom tych, którzy wolą zaszyć się w wygodnym fotelu i przywitać Nowy Rok, oglądając ulubione filmy. Sylwestrowy maraton filmowy dodatkowo posiada plusy w postaci braku kaca następnego dnia!

Przebierana domówka

Tematyczna impreza nie tylko w Halloween. Przebierana domówka czy bal przebierańców to nietypowa i jednocześnie bardzo atrakcyjna opcja na sylwestra. Zamiast strojów wieczorowych goście przychodzą w tematycznych przebraniach.

Wyjazd w góry

Kominek, śnieg, góry i przyjaciele to jedna z najlepszych sylwestrowych opcji połączonych z aktywnym wypoczynkiem. Wymaga jednak przynajmniej kilku dni wolnego, by faktycznie poczuć górski klimat i nacieszyć się atrakcjami jak kulig czy zjazdy na nartach lub desce. Przy okazji górskie restauracje i pensjonaty mają w swojej ofercie rozgrzewające napoje.

Sylwester w innym kraju

Sylwester w tropikalnym kraju? Dlaczego nie? Urlop w Nowy Rok to nie tylko doskonała okazja do zwiedzania i odpoczynku, ale i możliwość zobaczenia, jak inne narodowości świętują ten wyjątkowy dzień. Co powiecie na witanie 2020 roku na plaży w Tajlandii?

Sylwester w pociągu

Co roku kolej organizuje nietypowego sylwestra w pociągu. W wagonach pojawiają się muzyka, jedzenie, a nawet i tańce.

Sylwester w teatrze/filharmonii/operze

A może opcja w pełni kulturalna? W ofercie teatrów, filharmonii i oper znajdziecie specjalne sylwestrowe wydarzenia. W ostatni dzień roku organizowane są atrakcyjne spektakle, koncerty czy wieczory sylwestrowe, podczas których goście nie tylko słuchają pięknej muzyki, ale mogą też liczyć na toast czy przekąskę. Klimatu dodają wieczorowe stroje.

Sylwester na rynku

Opcja tradycyjna, która ciągle cieszy się popularnością. Wspólne witanie Nowego Roku na rynku, gdzie zwykle odbywają się koncerty i pokazy sztucznych ogni przyciągają masę osób. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabawa pod gołym niebem niesie za sobą konieczność doboru odpowiedniej ciepłej, garderoby.

Sylwester dla singli

Status związku singiel/singielka nie skreśla z zabawy! W wielu miastach organizowane są specjalne imprezy dla osób poszukujących drugiej polówki. Przyjmują one formę wspólnych zabaw, czym jednocześnie otwierają drogę do znalezienia partnera.

Sylwestrowy rejs statkiem

Sylwester na pokładzie? Rejs statkiem to oryginalna i nietypowa opcja przywitania Nowego Roku. Na pokładzie organizowane są nie tylko bale, ale i oglądanie sztucznych ogni z całkiem nowej perspektywy.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com