Raporty specjalne

poleć serwis drukuj
Jan Szyszko Jan Szyszko był...

Zmarł prof. Jan Szyszko

10-20-2019

9 października 2019 roku w wieku 75 lat zmarł prof. Jan Szyszko – trzykrotny minister środowiska, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, uznany naukowiec i wielki pasjonat przyrody. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim z gwiazdą orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej. Wzięli w nich udział m.in. prezydent Andrzej Duda, członkowie rządu i parlamentarzyści, a także marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Był to człowiek wybitny, wierny pewnej idei, która przez wiele lat wydawała się ideą przegraną – powiedział o zmarłym Jarosław Kaczyński. – Walczył nie tylko o swoje racje, jeżeli chodzi o ochronę środowiska, a dzisiaj widzimy, że w bardzo wielu sprawach miał rację, a nie jego krytycy. Ale walczył także w obronie tych najbardziej fundamentalnych wartości, których bronimy, związanych z wiarą i rodziną – dodał.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com