Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum WEM

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

03-31-2021

Kolejne domowe święta z racji ograniczeń w wyjazdach skłaniają do troski o miłą atmosferę, której cząstkę buduje wystrój wnętrza. Dekoracji typu koszyk pisanek, zielona rzeżucha bądź młodziutkie zboże, a w nim baranek, nikomu nie trzeba przedstawiać, bo są powszechne. Warto sięgnąć do innych inspiracji, urozmaicających wygląd domu.

Na ile możemy sobie pozwolić w artystycznych poczynaniach zależy nie tylko od uzdolnienia, ale też czasu i zasobu materiałów. Warto wykorzystać elementy już posiadane, naturalne, tanie. Pamiętajmy też o możliwości ozdobienia stołu czy parapetu rozkwitającymi hiacyntami, prymulkami czy żonkilami w malutkich doniczkach.

Serwetki a la zając

Serwety stołowe można składać na wiele sposobów, tym razem mile widziane są długie uszka. Do wykonania zajączka potrzebna jest serwetka o boku długości 45-50 cm. Przy mniejszej zdarzają się trudności. Można sięgnąć zarówno po serwetkę papierową, jak i materiałową. Lepiej by była gładka, bez żadnych wzorów. Instruktaż składania takiej łatwo znaleźć na stronach internetowych.

Pisanki pełne emocji

Kto chce odejść od ludowych szlaczków na pisankach, może dla odmiany przygotować – jako dekorację jajka – buźki, w różnych nastrojach i z gadżetami. Wystarczą jajka w naturalnych, niebarwionych skorupkach, czarny flamaster i odrobina wyobraźni. W kilka minut da się narysować oczy, uśmiech i różne dodatkowe elementy: wąsik, okularki, królicze ząbki. Mogą to być zabawne podobizny domowników czy gości, o ile ci akceptują żarty.

Gniazdo z jajkami

Giętkie patyczki i źdźbła traw mogą posłużyć za materiał na gniazdo, w którym ułożymy jajka. Na tle szarego czy brązowego gniazda kolorowe pisanki pięknie się eksponują. Jeśli mamy w domu od jakichś dekoracji kolorowe piórko lub na dworze znajdziemy naturalne, to warto je tam dołożyć.

Zawieszki na gałęzi

Grube kawałki gałęzi można przytwierdzić do ściany i zawiesić na nich zajączki, wydmuszki czy pstrokate ptaszki. Inna opcja – cienkie gałązki osadzone w wazonie przystrajamy w taki sam sposób, czyli poprzez dodanie różnych zawieszek.

Halina Kossak


Wierzbowy wianek

Do wykonania potrzebne będą: giętkie gałązki wierzby lub brzozy, kawałek grubych nici, szeroka wstążka, ewentualne jeszcze kilka małych gałązek bukszpanu. Wykonanie: z gałązek tworzymy okrąg, splatając je, najlepiej po kilka gałązek równolegle; końce patyczków mocno związujemy nićmi; gotowy wianek dekorujemy, wiążąc u góry kokardę ze wstążki. Można też tu i ówdzie w wianek wetknąć zielony bukszpan. Taki wieniec ozdobi ścianę, drzwi lub meble. Nie stanowi prawie żadnego wydatku.

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com