Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

E-wizyta w ZUS

02-16-2021

Polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza Polaków zamieszkałych za granicą do złożenia w urzędzie e-wizyty. Podczas wirtualnego spotkania możliwe będą konsultacje z polskimi urzędnikami w zakresie emerytur i rent międzynarodowych.

Jest to usługa przeznaczona dla osób, które choć przez część swojej kariery zawodowej były ubezpieczone za granicą. Podczas wideorozmowy ze specjalistą ZUS osoby zainteresowane uzyskają wyjaśnienia dotyczące m.in. warunków, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać emeryturę bądź rentę z ZUS. Ci, którzy złożyli już wniosek o świadczenie, dowiedzą się na jakim etapie jest ich sprawa.

Aby zarezerwować e-wizytę w dogodnym terminie, wystarczy wejść na stronę internetową: https://www.zus.pl/e-wizyta.

Warto pamiętać, że poszczególne oddziały ZUS obsługują sprawy z różnych krajów. Dlatego podczas rezerwacji, należy w wybrać odpowiednią placówkę. Listę z przypisanymi krajami można znaleźć tu: https://bit.ly/3dh0384

E-wizyty w ZUS to usługa stosunkowo nowa. Dlatego przygotowana została pomoc w formie filmów i tutoriali. Playlista z filmami dostępna jest na kanale na YouTube Elektroniczny ZUS: https://bit.ly/3jYZ0Li.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com