Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Końcowy rezultat...

Liczymy na Twoją pomoc

02-04-2021

Tegoroczny Radioton odbędzie się w dniach 13 i 14 lutego. To wspólna akcja Polskiego Radia 1030 Chicago i fundacji Dar Serca. Zbieramy pieniądze dla ciężko chorych dzieci z Polski, dla których leczenie w USA jest jedyną szansą na wyzdrowienie. Jak co roku pokażmy naszą dobroć i podarujmy uśmiech i szansę na wyzdrowienie chorym dzieciom! Liczy się każda kwota!

Ten rok jest szczególnie trudny, więc pomoc jest tym bardziej potrzebna. Z powodu pandemii koronawirusa fundacja Dar Serca nie może organizować akcji, aby zbierać fundusze. Jednocześnie liczba potrzebujących dzieci nie maleje. Radioton jest jedyną zbiórką na skuteczną działalność Daru Serca.

Mamy pod opieką dzieci z różnymi chorobami: pediatrycznymi, nowotworowymi i innymi. Te dzieci ani w Polsce, ani w Europie nie mogą znaleźć pomocy. Jedynym ratunkiem dla nich jest przyjazd do Stanów Zjednoczonych i bardzo drogie leczenie – mówi Anna Piotrowska, dyrektor fundacji Dar Serca.

W tamtym roku, mimo pandemii, zebraliśmy ponad 366 tysięcy dolarów i byliśmy w stanie pomóc 79 dzieciom. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Prosimy o otwarcie serc i przekazywanie datków również w tym roku – apeluje Dorota Małachowska, prezes fundacji.

Epidemia trwa, więc i w tym roku wszystkie zbiórki pozostają pod znakiem zapytania. Radioton jest szansą na przekazanie wsparcia dla dzieci. W tym roku program odbędzie się w nieco innej formule. – Zazwyczaj w budynku radia był tłum ludzi. Gościliśmy podopiecznych fundacji i ich opiekunów, artystów, a także mieszkańców. Przez cały weekend radio tętniło życiem. W tym roku z powodu pandemii będziemy mieli dwa studia. Jedno w budynku Polskiego Radia, z którego będzie prowadzony program. Tu wolontariusze będą odbierać telefony od mieszkańców z propozycjami donacji. Po raz pierwszy zorganizujemy drugie studio, w siedzibie fundacji w Shiller Park. Tam będą prowadzone aukcje i można będzie przyjść z datkami – wyjaśnia Piotr Orłowski, szef zespołu Polskiego Radia 1030 Chicago i telewizji Polvision.

Podczas trwania Radiotonu będą otwarte linie telefoniczne, na które można będzie dzwonić i zaoferować datek: 773-588-6300 lub 773-588-8881. Czekamy na Państwa telefony w godzinach od 7 rano do 7 wieczorem czasu chicagowskiego.

Radiotonu można słuchać na pięciu częstotliwościach w rejonie metropolii Chicago: WNVR 1030AM, WRDZ 1300AM, 104.7FM, 107.1FM oraz W276BM 103.1FM. W Nowym Jorku natomiast na częstotliwości WRKL 910AM. Można nas słuchać także online, poprzez stronę internetową www.polskieradio.com. Jesteśmy też dostępni przez aplikacje w smartfonach oraz przez inteligentne głośniki Alexa i Echo.

Datki można przekazywać też przez cały rok wrzucając donację do puszki oznaczonej logo fundacji Dar Serca. Można też wykonać przelew online na www.darserca.org lub wysłać czek na adres: Dar Serca, 3860 25th Avenue, Schiller Park, IL 60176. Pod tym adresem mieści się biuro fundacji, gdzie od poniedziałku do piątku osobiście można złożyć donacje.

Justyna Dobrzyńska

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com