Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Konkurs skierowany...

XII edycja konkursu „Być Polakiem”

01-10-2021

Do 18 kwietnia 2021 roku można nadsyłać prace w dwunastej edycji konkursu „Być Polakiem”, którego organizatorami są: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Fundacja „Świat na Tak”.

Jego celem jest uświadamianie i umacnianie tożsamości narodowej oraz rozwoju postaw patriotycznych i społecznych dzieci i młodzieży, mieszkających poza granicami Polski.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży polonijnej oraz dzieci Polaków mieszkających poza granicami Polski, w wieku 6-22 lat, pod warunkiem, że są uczniami lub studentami.

Na daną edycję konkursu każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę. Mogą to być: prace plastyczne w dowolnej technice; prace pisemne w języku polskim (np. opowiadanie, reportaż, wywiad, wiersz, pamiętnik, list, esej, opis wydarzeń na podstawie relacji przekazanych przez bliskich, przyjaciół, znajomych lub na podstawie materiałów archiwalnych, m.in. prasy polonijnej, reportaży filmowych, itp.; prace mogą być wzbogacone ilustracjami i zdjęciami, które są własnością autora pracy) oraz filmy nakręcone przez uczestników, w polskiej wersji językowej.

Gala Finałowa XII edycji konkursu odbędzie się 3 sierpnia 2021 roku w Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www.wspolnota-polska.org.pl.

ar

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com