Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

List z Życzeniami od Prezesa Fundacji Kościuszkowskiej

12-22-2020

Szanowni Państwo,

Mam nadzieję, że mój list zastanie Państwa w dobrym zdrowiu. Trudno uwierzyć, że kartki z kalendarza wskazują już grudzień. Z tego tytułu kieruję do Państwa te słowa z refleksją mijającego roku.

Rok 2020 postanowił zaskoczyć nas wszystkich. Wymusił na nas przeniesienie codzienności w sferę online, bez najmniejszego ostrzeżenia. Po wielu miesiącach nieustającej pandemii, możemy śmiało wyciągnąć wnioski. Pierwszy, który przychodzi mi się nasuwa to waga zdrowia oraz bezpieczeństwa naszych najbliższych oraz przyjaciół. Nagle nasze życie nabrało nowego tępa, zwolniło, uzmysłowiliśmy sobie jak ważny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Wykonanie telefonu oraz udział w wideokonferencji zastąpiły bezpośrednie rozmowy oraz spotkania w gronie najbliższych.

My, w Fundacji Kościuszkowskiej szczerze rozumiemy oraz utożsamiamy się z obecnymi problemami. W tym jakże trudnym roku, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, stypendyści Fundacji Kościuszkowskiej potrzebowali naszego finansowego wsparcia. Ponadto, z uwagi na zdrowie oraz bezpieczeństwo zdecydowaliśmy odwołać tak bardzo cenione przez Państwa wydarzenia kulturalne w siedzibie Fundacji. Dlatego też, przez cały rok zapewnialiśmy bardzo bogaty i różnorodny program online. Aby zapoznać się z naszą działalnością podczas pandemii pragnę Państwa zaprosić do odwiedzenia naszej strony www.thekf.org oraz platformy YouTube – KOSCIUSZKO TV.

Pomimo utrudnionego działania, raduję się widząc solidarność wśród naszej polonijnej społeczności. Dzięki Państwa wsparciu udało nam się przetrwać oraz pokonać wszelkie trudności. Z przyjemnością informuję, iż udało nam się sfinansować wszystkie planowane stypendia i granty naukowe.

Na koniec ośmielę się zaapelować do Państwa o dalszą pomoc. Proszę o wsparcie finansowe na poczet Fundacji Kościuszkowskiej. Tylko Państwa wsparcie pozwoli nam w spełni kontynuować programy stypendialne, naukowe oraz kulturalne na dotychczasowym poziomie. Koniec roku jest ostatnią okazją, aby skorzystać z odpisów podatkowych za 2020, zgodnie z obowiązującym prawem. Zapraszamy do kontaktu z Fundacją Kościuszkowską drogą e-mailową oraz telefoniczną.

Proszę przyjąć moje najszczersze życzenia: zdrowych, pogodnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia! Wszystkiego co najlepsze na w nadchodzącym Nowym Roku!

Z wyrazami szacunku,

Marek Skulimowski
Prezes & Dyrektor Wykonawczy

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com