Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
W tym roku na...

Wirtualne powitanie roku

12-28-2020

Przed nami pierwszy taki sylwester, kiedy nie można spotykać się w licznym gronie, pójść na imprezę i tańczyć czy bawić się w tłumie na plenerowym koncercie. Nie możemy i nie chcemy, jeśli prawdziwie uważamy na siebie i innych. Jak więc spędzić wyjątkowo taką noc?

Niezależnie od ograniczeń i restrykcji związanych z pandemią koronawirusa ostatni dzień 2020 chciałoby się spędzić wyjątkowo i z entuzjazmem wejść w kolejny rok. Ułatwia to wirtualna rzeczywistość i najbliższe życzliwe otoczenie – domownicy, przyjaciele.

Atrakcje on-line

Mimo braku tradycyjnych form spędzenia sylwestra, nie musimy rezygnować z rozrywki – wystarczy dostosować ją do możliwości, którymi dysponujemy. Z odsieczą przychodzi m.in. zaawansowana technologia. Alternatywą dla dotychczasowych imprez mogą być wirtualne wydarzenia sylwestrowe. Mogą one przybrać postać sylwestrowego koncertu, spektaklu teatralnego, pokazu iluzji czy wieczoru pełnego wróżb. Są też propozycje sportowe (np. wirtualny bieg sylwestrowy albo wspinaczki, symulacja lotu), e-turystyka (internetowe wycieczki i spacery po kraju lub odległych rejonach świata). Można korzystać z aplikacji z fajerwerkami, strzelającym szampanem lub odliczającej czas do zakończenia roku (w tle padają śnieżynki lub wiją się serpentyny). Dzięki wideo-komunikatorom da się wejść w nowy rok, pozostając w kontakcie z wieloma osobami.

Dla bezinternetowych

A co z ludźmi, które nie korzystają z internetu, bo go nie mają lub po prostu nie lubią wirtualnych atrakcji? Pozostaje dobre towarzystwo wąskiego grona rodziny lub znajomych (a to cenne), ulubiona stacja telewizyjna, film, nagranie muzyczne, lektura. Czy to nowość dla wielu? Wcale nie. Ze statystyk wynika, że w ubiegłych latach (kiedy jeszcze nie istniał covidowy problem) aż 46 proc. Polaków spędzało sylwestra we własnym domu, najczęściej przed telewizorem, oglądając kultowe filmy i koncerty okolicznościowe. W tym roku wiele stacji (m.in. Polsat i TVN) ogłosiło, że nie podejmie się organizacji widowisk jak dotychczas, ale to nie oznacza pustego ekranu. Programów rozrywkowych i muzycznych na pewno nie zabraknie. Trzeba tylko pozytywnie nastawić się, zamiast stwierdzać, że w telewizji nic nie ma, a otaczający nas bliscy to nie towarzystwo do zabawy. Od nastawienia wiele zależy. Stwórzmy przyjazną atmosferę i jeśli nawet nie będzie namiastki zabawy, to przynajmniej miły, refleksyjny klimat. Spokój i optymizm są teraz czymś na wagę złota, nie postrzegajmy ich inaczej.

Halina Kossak

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com