Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Zegarki z polskim orłem doskonałym prezentem pod choinkę

11-06-2020

Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia. Wiele osób już rozpoczęło poszukiwania prezentu dla bliskich mieszkających z nami zarówno tutaj, w USA, jak i dla rodziny mieszkającej w Polsce. Podaruj najbliższym wyjątkowy prezent – zegarek z wygrawerowanym orzełkiem.

Time Is Ticking to firma, która swoją siedzibę ma w Toronto w Kanadzie. Produkcją zegarków zajmuje się od 25 lat i ma wąską specjalizację. Dotąd odbiorcą jej produktów była głównie kanadyjska armia oraz inne służby mundurowe, a także kilka agencji rządowych. Pamiątkowe zegarki otrzymywali m.in. weterani w szpitalach i domach opieki w Kanadzie i w Wielkiej Brytanii.

Na czele firmy stoi Robin Devine. W 1997 roku jej mąż, sierżant Kazimierz (Chuck) Konkel z policji w Toronto, został oddelegowany do szkolenia kadr policyjnych w Polsce. Zabrał ze sobą pięć zegarków z polskim orłem jako prezenty dla gospodarzy. Otrzymali je m.in. ówczesny premier Jerzy Buzek, prałat Henryk Jankowski, a także komendant policji Marek Papała, zamordowany pół roku po powrocie Konkela do Kanady. Jak twierdzi dzisiaj pani Devine, jej mąż musiał opuścić Polskę, ponieważ „były pewne grupy, które nie chciały, aby policja uczyła się według demokratycznych standardów z Zachodu”.

Kazimierz Konkel był z pochodzenia Kaszubem. Jego ojciec podczas II wojny światowej uciekł z dwóch obozów jenieckich i trafił do obozu koncentracyjnego. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pani Devine i jej firma postanowiła wyprodukować limitowaną edycję według modelu z 1997 roku. Dzięki współpracy z polonijnymi organizacjami i parafiami w Kanadzie zegarek z orłem okazał się ogromnym sukcesem i cała produkcja została bardzo szybko wyprzedana.

Jednakże z wyjątkiem Kanady i nielicznych osób w Polsce, które otrzymały zegarki jako prezenty od krewnych, nikt na świecie nie słyszał o zegarkach z polskim godłem narodowym. Dlatego pani Devine postanowiła wznowić produkcję tych unikatowych zegarków po maksymalnie niskiej cenie, aby mogły być wyjątkowo dostępne. Sprzedawane są za 100 dolarów kanadyjskich (około $75 US), choć ich wartość rynkowa wynosi około $250. Wszystkie zegarki pokryte są 24-karatowym złotem, stworzone są na bazie japońskiego mechanizmu Seiko, dekiel zegarka wykonany jest z polerowanej stali nierdzewnej i jest na nim wygrawerowany orzełek. Wszystkie zegarki mają efektowny skórzany pasek do wyboru w kolorze czarnym, czerwonym lub niebieskim. Do każdego zegarka dołączone jest kolekcjonerskie etui z wygrawerowanym godłem i napisem „Bóg Honor Ojczyzna” w języku polskim i angielskim.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, warto podarować ukochanej osobie prezent, który zawsze będzie przywoływał miłe wspomnienia związane z Polską. Ten unikatowy zegarek można zamówić na stronie  lub dzwoniąc pod numer 416-925-5520.

Cena to tylko 100 dolarów kanadyjskich, a więc około 75 USD (plus przesyłka ok. $20). Nie czekaj z decyzją zbyt długo – jest to limitowana seria!

Artykuł sponsorowany


Zamów już dziś!
https://timeisticking.org/
e-mail:  
tel. 416-925-5520

Cena: $75 + przesyłka

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com