Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
#Polonia4Neighbours O reaktywacji akcji...

Wznowienie akcji #Polonia4Neighbours

10-30-2020

„Trwająca od kilku miesięcy sytuacja związana w pandemią wirusa Covid-19 wymaga od nas wszystkich wzmożonych i czasem niekonwencjonalnych działań. Pożądana i kluczowa staje się aktywizacja pozytywnych postaw, które wspomagają walkę z epidemią oraz służą dobrostanowi wszystkich członków naszych społeczności” – pisze w wiadomości skierowanej do środowisk polonijnych konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, informując jednocześnie o wznowieniu akcji #Polonia4Neighbours.

#Polonia4Neighbours jest to akcja solidarnościowa zainicjowana w kwietniu br. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, a skierowana do Polonii na całym świecie. #Polonia4Neighbours ma na celu promowanie i wspieranie aktywności oraz działań pomocowych, zwłaszcza tych, które skierowane są do lokalnych społeczności lub wspierają lokalne władze (w tym miejscową służbę zdrowia).

Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować za dotychczasową, niejednokrotnie tytaniczną pracę Państwa na rzecz swoich sąsiadów czy też niejednokrotnie nieznanych bliżej osób – naszych bliźnich, niezależnie od ich przynależności narodowej. Zachęcam przedstawicieli Polonii oraz organizacji polonijnych działających na rzecz środowisk lokalnych do włączenia się lub do dalszego wspierania tej inicjatywy – apeluje konsul generalny, zapraszając do kontaktu z konsulatem, jeśli ktoś ma pomysły czy inicjatywy w zakresie tej akcji.

O reaktywacji akcji #Polonia4Neighbours poinformował w krótkiej prezentacji wideo wiceminister spraw zagranicznych RP Szymon Szynkowski vel Sęk, zapraszając do włączenia się w nią. – Polacy na całym świecie mają gen solidarności. Pokazała to akcja #Polonia4Neighbours, którą realizowaliśmy w czasie pierwszej fali epidemii koronawirusa wiosną tego roku. Polonia z potrzeby serca realizowała liczne i jakże potrzebne akcje pomocy – szyła maseczki, przygotowywała paczki żywnościowe – wymienia wiceminister, dodając, że przez kilka miesięcy na czterech kontynentach w ponad 40 krajach zrealizowano ponad 160 takich akcji. – W ostatnich tygodniach sytuacja na świecie drastycznie się pogorszyła. (…) Wspieranie sąsiadów w tych trudnych chwilach pokazuje nasze człowieczeństwo, ale jest też doskonałą promocją Polonii i tego naszego polskiego genu solidarności. Dlatego uruchamiamy drugą edycję akcji #Polonia4Neighbours i zachęcamy do wspierania sąsiadów w chwilach dla nich trudnych – mówi Szymon Szynkowski vel Sęk, zapewniając, że placówki dyplomatyczne przygotowane są, by wspierać te oddolne inicjatywy. W krótkim przemówieniu wiceminister apeluje też o odpowiedzialność i o wzajemną troskę o swoje zdrowie, a także o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa. Całe nagranie można obejrzeć na www.youtube.com/watch?v=g37kJH5q8O8.

JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com