Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Festiwal MEDIATRAVEL w USA i w Polsce

10-02-2020

Po raz drugi Polonijny Klub Podróżnika i Fundacja Arkadia z Polski organizują Festiwal Mediatravel, który odbędzie się w dniach pod 9, 10 i 11 października br. Tym razem festiwal odbędzie się w innej formie niż 2 lata temu. Wszystkie prezentacje i wystąpienia transmitowane będą w sieci na kilku różnych nośnikach i będą dostępne bezpłatnie dla chętnych na całym świecie.

Festiwal jest też miejscem spotkań naszych rodaków z Polski i Stanów Zjednoczonych podążających po świecie śladami naszych wybitnych rodaków i miejscem wymiany pomysłów na rocznicowe obchody wydarzeń z naszej historii.

Cele przyświecające organizatorom Festiwalu to:

 • budowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku Polski poza granicami przez prezentację i promocję kultury polskiej oraz wkładu naszych rodaków, w tym Polonii, w rozwój cywilizacyjny świata,
 • prezentacja i przybliżanie polskiego dorobku w dziedzinie dokumentu filmowego,
 • inspirowanie do podejmowania wypraw kulturowych śladami polskich dokonań na świecie,
 • integracja środowiska polonijnego w USA poprzez aktywne uczestnictwo w cyklu polonijnych spotkań podejmujących temat polskiego dziedzictwa kulturowego i naukowego,
 • wzmocnienie więzi pomiędzy Polską a Polonią w Stanach Zjednoczonych,
 • ukazanie historycznego znaczenia stosunków i współpracy polsko-amerykańskiej w uzyskaniu niepodległości przez Polskę oraz promowanie zacieśniania współpracy i relacji w czasach dzisiejszych.

Jednocześnie polecamy uczestnictwo na żywo w spotkaniach z autorami w Cracovia Manor (197 Main Ave. Wallington, NJ) w sobotę 10.10. w godzinach od 3:00 do 6:00 pm. Będzie tam wiele innych atrakcji, jak kiermasz książek podróżniczych, poczęstunek z produktów sponsorów festiwalu jak; Bacik – żywność z Polski, Stanley Pierogi czy Fabalish specjalizującej się w produkcji sosów naturalnych i bezglutenowych. Pozostałymi sponsorami festiwalu są: Classic Travel, Blue Amber, Cracovia Manor, a medialnymi Nowy Dziennik, Tygodnik Plus, Radio 910AM NYC oraz gazeta Biały Orzeł.

W programie festiwalu między innymi:

 • Piłsudski Bronisław – zesłaniec, podróżnik, etnograf i bohater
 • Gdzie naprawdę zginał polski król Władysław „Warneńczyk”?
 • Losy Pomnika Katyńskiego i co się w nim znajduje?
 • Kołyma – grobowiec Syberii, zwiastun filmu o postawieniu pierwszego w historii krzyża na łagrze.
 • Godspeed, Los Polacos! zwiastun filmu o 40-leciu odkrycia Kanionu Colca przez Polaków
 • K-2 niezdobyty zimowy olbrzym
 • Polskie Andy i polskie nazwy w Andach

Więcej informacji na temat w jaki sposób będzie można uczestniczyć wirtualnie i osobiście na tym festiwalu znajdziecie na stronie internetowej Polonijnego Klubu Podróżnika www.odkrywcy.com lub dzwoniąc na 1-973-473-1249. Serdecznie zapraszamy całą Polonię.

Promocja

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com