Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Nabór wniosków o dofinansowanie na 2021 rok

09-03-2020

Stowarzyszenie Wspólnota Polska rozpoczęło nabór wniosków o dofinansowanie na 2021 rok. Wnioski przyjmowane będą do 27 września 2020 roku. Obszary, w których można się ubiegać o dofinansowanie, to: kultura, edukacja, aktywność polonijna, ochrona dziedzictwa narodowego, media, publikacje, pomoc charytatywna i inwestycje (budowa i remont).

Procedura złożenia wniosku składa się z dwóch etapów: uzupełnienia załączników oraz wypełnienia formularza w generatorze. Na każdy projekt należy złożyć oddzielny wniosek.

W pierwszej kolejności należy wybrać obszar wsparcia, następnie pobrać i uzupełnić 2 załączniki: opis organizacji oraz budżet. Załączniki należy dołączyć na końcu formularza elektronicznego w niezmienionym formacie (Excel), a przed załączeniem sprawdzić, czy zmiany w plikach się zapisały. Kiedy załączniki będą gotowe, należy uzupełnić formularz elektroniczny. Organizacje, które składają wniosek po raz pierwszy, zobowiązane są dołączyć do wniosku statut organizacji. Po złożeniu wniosku wysłane zostanie potwierdzenie na adres e-mail organizacji. Należy pamiętać, że nie ma możliwości zapisania formularza i powrotu do częściowo wprowadzonych danych. Trzeba go uzupełnić od początku do końca i wysłać.

Generator wniosków dostępny jest na stronie www.wspolnotapolska.org.pl.

ar

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com