Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Polacy światu – program MSZ dla Polonii

07-25-2020

Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych wydał dwie interesujące publikacje w ramach polonijnego programu „Polacy światu”, promujące osiągnięcia Polaków żyjących i pracujących poza granicami kraju. Otrzymało je m.in. Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Pierwsza z nich, tj. „Polacy światu. Znani nieznani”, towarzyszy wystawie pn. „Znani Nieznani. Polacy Światu”, przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk. Druga publikacja pt. „Polscy Architekci na świecie” stanowi kontynuację oraz rozszerzenie tej pierwszej. W formie reportażu historycznego opowiada o wybranych znanych-nieznanych polskich architektach zasłużonych dla świata. Oba albumy pozwolą na szerokie popularyzowanie wiedzy nt. osiągnięć, dorobku naukowego oraz roli, jaką odegrali wybitni Polacy w różnych miejscach na świecie.

MSZ podkreśla, że projekt tworzenia galerii wybitnych Polaków na świecie jest otwarty i będzie przez polski rząd dalej rozwijany o przedsięwzięcia wystawowe, edytorskie i multimedialne oraz wzbogacany o kolejne postaci i życiorysy polskich emigrantów, zesłańców, podróżników, artystów, architektów, co przyczynia się do promowania w świecie wiedzy o dokonaniach Polaków.

Większość przypominanych w obu publikacjach postaci pozostaje nieznana szerokiej opinii publicznej, a projekt „Polacy światu” będzie miał swą kontynuację nie tylko w wymiarze kolejnych działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale i dzięki zainteresowaniu nim wielu polskich środowisk ze wszystkich kontynentów.

ar

wróć
~Londynczyk
2020-07-29 15:53:58
Zgłoś do moderacji
Gdzie mozna zapoznac sie / kupic te publikacje?

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com