Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Stypendia naukowe Stowarzyszenia Wspólnota Polska

07-13-2020

Na początku lipca Stowarzyszenie Wspólnota Polska ogłosiło nabór wniosków na stypendia naukowe na semestr wiosenny 2020. W tym roku dostępne są tylko stypendia naukowe.

 

Jeżeli jesteś uczniem/uczennicą/studentem/studentką/doktorantem/doktorantką polskiego pochodzenia, urodziłaś/urodziłeś się za granicą lub od co najmniej 5 lat mieszkasz poza Polską, uczysz się albo studiujesz w Polsce, uczysz się albo studiujesz za granicą, posługujesz się językiem polskim w stopniu komunikatywnym, aktywnie działasz na rzecz środowiska polonijnego w swoim kraju lub rozwijasz współpracę z organizacjami wspierającymi Polonię, wyróżniasz się dobrymi wynikami w nauce, możesz aplikować o stypendium Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Wniosek należy złożyć do Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Regulamin i formularz na stronie Stowarzyszenia: http://wspolnotapolska.org.pl/stypendia/index.php.

Przyjmowanie wniosków zakończy się 1 sierpnia 2020 roku.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

ar

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com