Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Grupowe zdjęcie...
Od lewej: Tomasz...

„Andrzej Duda, Donald Trump – nasi Bohaterowie” skandowała Polonia w Waszyngtonie

06-30-2020

Bardzo liczna grupa Polonii przyjechała w środę, 24 czerwca, do Waszyngtonu przywitać Andrzeja Dudę w Stanach Zjednoczonych. W sumie polskiego polityka witało około 150 osób, wyrażając poparcie dla obecnego prezydenta w nadchodzących wyborach.

Wśród obecnych byli przedstawiciele organizacji polonijnych działających na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Członkowie Klubów Gazety Polskiej Nowego Jorku, New Jersey, Connecticut – New Britain i Filadelfii, przedstawiciele organizacji wchodzących w skład Komitetu Obchodów Rocznic Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego w Doylestown, PA, członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja NJ, osoby reprezentujące „Redutę Dobrego Imienia” w USA oraz „Instytut Badań nad Polonią Świata”. W przywitaniu Prezydenta RP uczestniczyła też Jadwiga Kopala – Wielki Marszałek Parady Pułaskiego w Nowym Jorku 2020 oraz Katarzyna Kołek ze Zjednoczenia Polaków w Ameryce. Obecny był również wice prezes i współzałożyciel Polonijnego Związku Klubów Piłkarskich – Wojciech Ziębowicz, a także wielu członków Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Spotkaliśmy również byłych działaczy „Solidarności” internowanych i represjonowanych w okresie PRL, obecnie mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

Do tej licznej grupy dołączył Tomasz Adamek, gwiazda polskiego boksu, dwukrotny mistrz świata, otwarcie deklarujący poparcie dla prawicy oraz prezydenta tego obozu.

Wiwatującym uczestnikom wiecu poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy udzieliła się niesamowicie radosna atmosfera, wszyscy jeszcze przed przyjazdem kolumny prezydenckiej na spotkanie w Białym Domu skandowali hasła poparcia dla Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa – wołając „Andrzej Duda, Donald – Our Heroes”. Wszyscy czekali z niecierpliwością i podekscytowaniem udzielając wywiadów dla różnych polskich mediów szczerze wyznając swoje poparcie dla obecnego prezydenta. Z chwilą przejazdu kolumny samochodów polskiej delegacji na czele z prezydentem, widać było uniesione polskie flagi oraz polskie symbole narodowe. Okrzykom i wiwatom nie było końca.

Drugim punktem w harmonogramie była krótka wizyta prezydenta u ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Waszyngtonie Piotra Wilczka. Uczestnicy wiecu z niecierpliwością oczekiwali tym razem na osobiste spotkanie z prezydentem i nie zawiedli się. Andrzej Duda, przed wejściem do rezydencji, skierował swoje kroki do witających to Polaków. Wśród okrzyków „Andrzej Duda pierwsza tura!” pozwolił sobie na bezpośrednie uściśniecie dłoni prawie wszystkim uczestnikom wiecu. Spośród zebranej wiwatującej grupy możliwość osobistego spotkania w rezydencji mieli Tadeusz Antoniak, Roman Korzan oraz Tomasz Adamek. Podczas rozmowy Tadeusz Antoniak wręczył prezydentowi list wyrażający poparcie oraz podziękowanie za pięcioletnią służbę Polsce. Był to również czas na zadanie pytań urzędującemu prezydentowi starającemu się o reelekcję. Z relacji Tadeusza Antoniaka, który zadał pytanie o sprawę „ustawy S-447”, tak bardzo nurtującą Polonię i Polaków w kraju, wynika że prezydent stanowczo odpowiedział, że dopóki Zjednoczona Prawica jest u władzy, nie ma i nie będzie zgody na żadne realizowanie ustaw pochodzących z innych państw. Polska nie będzie nikomu nic oddawać, a wręcz przeciwnie, to Polsce wciąż należy się wiele od Niemiec i Rosji.

Roman Korzan również przekazał prezydentowi list od tzw. starej Polonii, drugiego, trzeciego pokolenie Polaków, wśród nich również potomków żołnierzy Armii Błękitnej, którzy w dużej mierze przyczynili się do wejście Polski do NATO w 2000 r.

Tomasz Adamek również odniósł się do swojego spotkania z Andrzejem Dudą mówiąc: „Zapewniłem prezydenta, że ma mój głos w nadchodzących wyborach. I z serca będę mu kibicował, ponieważ zrobił dobrą robotę w czasie swojej kadencji”.

Małgorzata Bojko

wróć
~PL
2020-08-11 14:02:06
Zgłoś do moderacji
Przykre Polacy tak nie myślą Duda chłopak który razem z Jarosławem i Antkiem podzielili Polaków wciskając im kity o złym zachodzie i zbrodni smoleńskiej .
~Kamil
2020-07-07 10:41:22
Zgłoś do moderacji
Widzę , że nawet na tą stronę trafili hejterzy soku z buraka założonego przez przedstawicieli platformy obywatelskiej i powiedzenia że pieniędzy nie ma i nie będzie wszystko trzeba sprywatyzować i sprzedać bo nic nie może być Polskie. TVN i TVN24 mówi tylko prawdę , ale tylko swoją prawdę, od 5 lat w tych mediach nikt nie wypowiedział się ani razu pozytywnie na temat polski i tego co się w Polsce dzieję. Bo demokracja jest tylko wtedy jak u władzy jest PO a jak ktoś inny to już nie ma demokracji! Brawo Donald Trump "America First"! Brawo Andrzej Duda "Polska musi być silna i niezależna"!
~Karo
2020-07-05 16:09:16
Zgłoś do moderacji
Poparcie dla Dudy i Trumpa? Czy jest jakiś portal dla Polonii, który nie skupia się na propagandzie PiSowskiej? Niestety nie jestem w stanie znaleźć a chętnie bym poczytała lub wzięła udział w spotkaniach jakiś bardziej liberalnych grup.
~Janek
2020-07-02 13:53:27
Zgłoś do moderacji
Szanowna Polonio!!! Przed II turą proszę zamiast tuby rządowej oglądnijcie choć raz tvn24 lub polsat, tak teraz mamy niestety...

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com