Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Warsztaty malarskie dla młodzieży

06-15-2020

Zajęcia prowadzone...
Angelika Mojsa,...
W warsztatach...

W niedzielę 31 maja po raz pierwszy odbyły się wirtualne warsztaty malarskie zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Młodzieży. Zajęcia prowadzone były przez malarkę Angelikę Mojsę.

Podczas zajęć młodzież miała szansę poznać technikę malarstwa farbami akrylowymi i namalować własne dzieło poprzez naśladowanie instruktora. Oficjalnym partnerem warsztatów była Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Angelika Mojsa, która poprowadziła warsztaty, maluje już od wielu lat. Jest absolwentką kierunku sztuk pięknych LaGuardia Community College i Uniwersytetu Hunter na Manhattanie. Na co dzień jest wychowawczynią w przedszkolu w New Jersey. Od 2015 roku Angelika prowadzi własną działalność jako portal „AnuArt”, na którego łamach prezentowane są autorskie prace właścicielki i mają miejsce autorskie warsztaty malarskie „na żywo”. Artystka nieustannie też doskonali swój warsztat malarski, którym od zawsze pragnie dzielić się z innymi (czego wyrazem jest właśnie portal „AnuArt”), wierząc w to, że jej prace dają innym wielkie poczucie radości i oderwania się chociaż na krótką chwilę od otaczającej rzeczywistości.

Warsztaty rozpoczęły się krótkim przemówieniem prezesa Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży Jakuba Staniewskiego, który podziękował uczestnikom za liczną obecność. Podziękowania wystosowała także prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce dr Dorota Andraka, która, zwracając się do uczestników, powiedziała: „życzę, aby ten czas był dla was czasem przyjemnym, a na przyszłość, na te wakacje, które zbliżają się już do was, życzę dużo zdrowia, każdemu członkowi waszej rodziny życzę, aby w waszych domach, jak i potem na zewnątrz, była radość i miłość wśród osób z którymi przebywacie, a także na waszych twarzach zawsze gościł uśmiech”.

W warsztatach uczestniczyła młodzież z całego świata, nie tylko z Polski, ale również z Białorusi, Ukrainy oraz wielu stanów USA, m.in. z Teksasu, Wirginii, New Jersey, Nowego Jorku, Kalifornii oraz Chicago. Warsztaty trwały 2 godziny, podczas których młodzież namalowała scenę przedstawiającą rzekę przepływającej przez las w górzystym otoczeniu. Na zakończenie instruktorka warsztatów Angelika Mojsa otrzymała podziękowanie od prezesa Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży Jakuba Staniewskiego „za prowadzenie pierwszych warsztatów malarskich Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży mających na celu promocję kultury i sztuki wśród młodzieży oraz za zaangażowanie we wspieranie młodzieży polonijnej w odkrywaniu i rozwijaniu swoich talentów”. W związku z tym, że warsztaty cieszyły się ogromną popularnością, zarząd Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży zobowiązał się do podjęcia inicjatywy ponownego ich zorganizowania w niedalekiej przyszłości.

Inf. Prasowa, opr. WEM

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com