Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Zadaniem...

Konkurs „Moje najciekawsze spotkanie z Polską online”

05-27-2020

W ramach akcji „Polska w Twoim domu”/”Poland At Your Home” został ogłoszony konkurs dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Moje najciekawsze spotkanie z Polską online”, organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

Zadaniem uczestników jest wykonanie prac na wybrany przez siebie temat w formie pisemnej, rysunkowej lub filmu video w trzech kategoriach: edukacja, kultura, historia. Do udziału w konkursach zaproszone są dzieci i młodzież polonijna, a uczestnicy biorą udział w dwóch kategoriach wiekowych: od ukończenia przez dziecko lat 7 do ukończenia lat 13 lat oraz od ukończenia lat 13 do ukończenia 18 lat. Do prac w komisji kwalifikacyjnej w pierwszym etapie konkursu zapraszamy polonijnych nauczycieli języka polskiego (budżet przewiduje opłaty dla osób oceniających). Nagrody rzeczowe i dyplomy przewidziane są dla zwycięzców I oraz II etapu konkursu. Termin nadsyłania prac do 30 czerwca 2020 r.

Drugi etap konkursu będzie polegał na wyłonieniu laureatów przez komisję konkursową złożoną z ekspertów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Autorzy nagrodzonych prac w starszym przedziale wiekowym zostaną zaproszeni do udziału w programie „Polska jest w Tobie” w 2021 roku na 2-tygodniowy pobyt w Polsce. Dla młodszych laureatów przewidziane będą nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na temat Akcji „Poland at Your Home” oraz samego konkursu zamieszczone jest na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/konkurs-moje-najciekawsze-spotkanie-z-polska-online, gdzie dostępny jest regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym, innymi załącznikami oraz ofertą edukacyjną.

Zapytania na temat konkursu, jak również same prace (w terminie do 30.06 br.) należy nadsyłać do koordynatorów konkursu z ramienia Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku na adres: .

opr. wem

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com