Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Międzystanowa współpraca

04-21-2020

Gubernatorzy stanów na wschodnim wybrzeżu ogłosili, iż podejmują współpracę mającą na celu opracowanie wspólnego planu reaktywowania gospodarki po kryzysie spowodowanym Covid-19 oraz systematyczne znoszenie ograniczeń sanitarnych.

Do współpracy przystąpiły stany Nowy Jork, New Jersey, Pensylwania, Connecticut, Massachusetts, Rhode Island i Delaware. W celu ujednolicenia i koordynacji działań powołano do życia nową, międzystanową radę, w skład której weszli przedstawiciele wszystkich stanów wyznaczeni przez gubernatorów. Wśród nich znaleźli się lekarze, naukowcy, ekonomiści oraz urzędnicy. Zadaniem rady będzie opracowanie strategii w regionie i stopniowe łagodzenie restrykcji, wprowadzonych po wybuchu pandemii koronawirusa.

–  Tego wirusa nie powstrzymują granice stanów czy państw, również konsekwencje epidemii dotykają nas wszystkich, dlatego musimy działać wspólnie, by razem opracować strategię najlepszą dla całego naszego regionu i jego mieszkańców – twierdzi Ned Lamont, gubernator Connecticut.

Będziemy ściśle współpracować z sąsiednimi stanami, by razem zwalczać epidemię koronawirusa i przeciwdziałać negatywnym skutkom, jakie ze sobą niesie – zapowiada gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo i dodaje, że czas powoli znosić ograniczenia sanitarne, jednak trzeba robić to w taki sposób, by nie narażać bezpieczeństwa i zdrowia publicznego. – Nasza gospodarka musi znów zacząć działać, ale aby tak się stało, potrzebna jest nam mądra strategia – podsumowuje.

Z chęcią i otwartością będziemy uczestniczyć w międzystanowej dyskusji dotyczącej zwalczania skutków epidemii Covid-19 – twierdzi Charlie Baker, gubernator Massachusetts, podkreślając, że jego administracja już podjęła działania mające na celu zwiększenie ilości testów oraz przepustowości szpitali, co, jak ma nadzieję, spowolni rozwój epidemii.

Z kolei gubernator New Jersey zwraca uwagę, że wszyscy pragną powrotu do normalności, jednak działania należy podejmować ostrożnie, aby nie narazić na niebezpieczeństwo mieszkańców. – Dlatego szczególną uwagą musimy obdarzyć nas system zdrowotny. Mam nadzieję, że rada złożona z ekspertów, bazując na faktach i analizie danych, pomoże nam oszacować konsekwencje naszych działań i opracować bezpieczną strategię działania na najbliższy czas – mówi Phil Murphy.

Jestem dumna z działań, jakie podejmujemy w tej trudnej walce o życie i zdrowie – twierdzi Gina Raimondo, gubernator Rhode Island. – Mamy wspólny cel, jakim jest reaktywacja naszej gospodarki przy jednoczesnym ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, co mam nadzieję zagwarantuje bezpieczny powrót do pracy mieszkańców Rhode Island i innych stanów – dodaje.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Pensylwanii – kategorycznie twierdzi gubernator tego stanu Tom Wolf, dodając jednak, że ostrożne działania mające na celu reaktywację gospodarki są konieczne.

Sytuacja na razie nie wygląda dobrze, ale nie możemy tylko skupiać się na teraźniejszości, ale musimy patrzeć w przyszłość, aby w bezpieczny i jak najłagodniejszy sposób przeprowadzić nasze stany i wszystkich mieszkańców przez kryzysy wywołany pandemią – przekonuje John Carney, gubernator Delaware, wyrażając nadzieję, że nowa rada pomoże opracować odpowiednią strategię. – Musimy działać razem! – konkluduje.

JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com