Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Kurs e-learningowy języka polskiego

03-23-2020

Na platformie edukacyjnej http://kursy.odnswp.pl dostępny jest kurs e-learningowy „Nauczanie języka polskiego jako obcego”. To kurs doskonalący umiejętności nauczycieli.

W każdy poniedziałek i czwartek na platformę zostaną wrzucone nowe materiały, a trenerka Magdalena Dębowska będzie do dyspozycji uczestników przez cały okres trwania kursu poprzez czat, forum oraz liczne zadania, które będzie miała przygotowane. To glottodydaktyk, lektor języka polskiego jako obcego, doradca metodyczny Lokalnego Ośrodka Metodycznego w Hiszpanii, nauczycielka w szkołach polonijnych w Hiszpanii.

W programie szkolenia są: wprowadzenie do metodyki języka polskiego jako obcego oraz planowanie zajęć, nauczanie sprawności rozumienia ze słuchu oraz mówienia, nauczanie sprawności czytania ze zrozumieniem i pisania, zasady nauczania gramatyki oraz słownictwa oraz ważne słowa: „komunikacja” i „działanie”.

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia kursu wydany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska, który jest akredytowaną niepubliczną placówką doskonalenia nauczycieli.

wem

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com