Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Departament Stanu...

Departament Stanu odradza Amerykanom podróże międzynarodowe

03-22-2020

Departament Stanu wydał w czwartek, 19 marca, ostrzeżenie przed podróżą czwartego stopnia, radząc Amerykanom odwołanie podróży międzynarodowej. Jak radzi Departament Stanu, Amerykanie, którzy przebywają w krajach, gdzie możliwe są loty komercyjne, powinni natychmiast zaplanować swoją podróż powrotną do USA lub przygotować się na to, że nie będą mogli przez nieokreślony czas wrócić do USA.

Departament przypomina, że wiele krajów wprowadziło restrykcje dotyczące podróży z powodu koronawirusa – wprowadzając obowiązkowe kwarantanny, zamykając granice i zakazując wjazdu obcokrajowcom. Departament radzi liczyć się z odwołanymi lotami czy rejsami statków, co może utrudnić powrót do kraju.

14 marca Departament Stanu autoryzował powrót do USA pracowników placówek dyplomatycznych i konsularnych oraz ich rodzin, jeżeli czują, że są w sytuacji niebezpiecznej z powodu wirusa. To może sprawić, że pomoc, jaką udzielić mogą placówki amerykańskie w innych krajach, będzie ograniczona.

Departament Stanu poleca korzystać z serwisów: https://step.state.gov/step/.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com