Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

Ciężarówka „German Death Camps” już od 2 lat przemierza Stany Zjednoczone

02-23-2020

Przez dwa lata...
Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Już od dwóch lat amerykańskie szosy przemierza ciężarówka z napisem „German Death Camps” (pol. „Niemieckie obozy śmierci”). Organizatorzy akcji chcą w ten sposób edukować Amerykanów o Holokauście.

Z inicjatywą oklejenia naczepy wyszedł Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koło Chicago. Ciężarówkę udostępnił polonijny przedsiębiorca Łukasz Kurzyński. Przez dwa lata ciężarówka, jak informują organizatorzy kampanii, przemierzyła 20 stanów i przejechała setki tysięcy kilometrów. Pojazd był m.in. w Nowym Jorku, Chicago oraz Miami. Na ciężarówce widnieją również napisy w języku angielskim: „wojskowe reparacje dla Polski”, „niemieckie obozy śmierci” i „niemieckie, nie nazistowskie”. Znajduje się na niej też apel, by „nie mylić mordercy z ofiarą”.

W serwisie YouTube ukazał się film podsumowujący dwa lata akcji. – W związku ze zintensyfikowaną kampanią zniesławiającą Polskę i polski naród, która trwa od kilku dekad, a ostatnio przybrała na sile, wyszliśmy oszczerstwom naprzeciw. Nigdy nie wolno dopuścić do tego, by Niemcy, architekci oraz sprawcy Holokaustu, byli myleni z ofiarami – głosi lektor.

Organizatorzy akcji zapraszają także do pobierania grafiki ze strony www.germandeathcamps.us i zamieszczania jej na swoim samochodzie.

opr. JLS

wróć
~anna
2020-03-22 10:43:30
Zgłoś do moderacji
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.xlove.com.pl

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com