Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Natalia Kawalec z...

Natalia Kawalec w finale The Voice Kids

02-23-2020

Trzecia odsłona popularnego w Polsce show muzycznego The Voice Kids ruszyła 1 stycznia 2020 roku. Do programu zgłosiło się ponad dwa tysiące osób. Wśród nich była młoda Polka z Chicago – Natalia Kawalec.

Natalia ma 15 lat i na co dzień mieszka w Chicago. Jest uczennicą drugiej klasy Conant Liceum, ale również uczęszcza do Polskiej Szkoły Św. Trójcy. Jest również członkiem zespołu pieśni i tańca „Lajkonik”.

Nastolatka od początku zachwyciła jurorów. W pierwszych odcinkach programu odbywają się tzw. przesłuchania w ciemno, podczas których jurorzy – którymi w tej edycji są: Dawid Kwiatkowski, Cleo oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental – nie widzą uczestnika, słyszą tylko, jak śpiewa. Jeśli przynajmniej jeden z jurorskich foteli się obróci, uczestnik przechodzi dalej. W przypadku Natalii, która zaśpiewała utwór „All I Ask” z repertuaru Adele, odwrócili się wszyscy. Na prośbę jurorów Natalia Kawalec zaśpiewała również własną kompozycję po angielsku. Po jej wykonaniu nastolatka dostała owacje na stojąco. Natalia na swoją trenerkę wybrała piosenkarkę Cleo.

W kolejnych etapach programu była wręcz bezkonkurencyjna, a jurorzy komplementowali nie tylko jej wyjątkowy talent, ale również niezwykłą dojrzałość artystyczną i wrażliwość. W sobotę, 22 lutego, na antenie TVP2 wyemitowany został finałowy odcinek. Uczestnicy prezentowali w nim nie tylko covery znanych utworów, ale mieli też szansę zaśpiewać w duecie ze swoimi trenerami oraz zaprezentować swoją własną kompozycję. Natalia wykonała piosenkę pt. „Pozwól”, do której tekst napisała Cleo. W finale mierzyła się z 13-letnią Hanią Sztachańską i mającym również 13 lat Marcinem Maciejczakiem, który w głosowaniu telewidzów zdobył najwięcej głosów i wygrał cały program. Jednak dotarcie do ścisłego finału i możliwość zaprezentowania siebie szerokiej publiczności w Polsce to spory sukces i zapewne kolejny krok w karierze muzycznej Natalii – bo w to, że o jej kolejnych sukcesach usłyszymy wkrótce, chyba nikt, kto miał okazję widzieć jej występy, nie wątpi.

Finałowe wykonania, w tym występy Natalii, można obejrzeć na stronie: www.voicekids.tvp.pl.

JLS

wróć
~ana
2020-03-22 10:44:28
Zgłoś do moderacji
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.xlove.com.pl

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com