Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj

XI edycja konkursu „Być Polakiem”

02-03-2020

Już po raz jedenasty Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii oraz Fundacja „Świat na Tak” organizują konkurs „Być Polakiem”. Udział w nim mogą wziąć dzieci i młodzież pochodzenia polskiego, mieszkające poza granicami Polski.

W roku jubileuszu 40-lecia rejestracji NSZZ Solidarność konkurs kieruje uwagę na słowo solidarność, które dla Polaków znaczyło tak wiele, bo było symbolem odpowiedzialności, jedności i współpracy. Od tamtych wydarzeń minęło wiele lat, zmieniła się Polska. Czy warto więc mówić o solidarności między Polakami?

Uczestnicy konkursu muszą odpowiedzieć na pytanie: Czy obecnie jest potrzeba, aby być solidarnym z Polską i Polakami żyjącymi w kraju oraz poza jego granicami? Jeśli nie, należy uzasadnić dlaczego? Jeśli tak, należy podać przykłady współczesnych postaw, zachowań i działań, które dowodzą wzajemnej solidarności między Polakami.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży polonijnej oraz dzieci Polaków mieszkających poza granicami Polski, w wieku 6-22 lat, pod warunkiem, że są uczniami lub studentami. Można w nim uczestniczyć wielokrotnie, można być wyróżnianym, jednak laureatem w danej grupie wiekowej można zostać tylko raz. W jednej edycji konkursu każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 8 marca 2020 roku na adres: .

Szczegółowe informacje dotyczące tej edycji konkursu znajdują się w regulaminie na stronie http://swiatnatak.pl/byc-polakiem-x-2020/. lub w wersji PDF na dole strony do pobrania.

Na autorów wyróżnionych prac czekają nagrody: przyjazd do Polski, udział w gali w Zamku Królewskim oraz wycieczka „Śladami polskości”.

wem

wróć

Fotorelacje

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy w Amerykańskiej Częstochowie

Motocykliści, rowerzyści i kierowcy z Nowego Jorku, New Jersey i Connecticut oraz z Chicago przybyli do Amerykańskiej Częstochowy, aby oddać hołd Maryi Jasnogórskiej oraz św. Janowi Pawłowi II. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com