Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Joanna Kulig...

Joanna Kulig w nowym serialu Netflixa!

11-30-2019

Joanna Kulig kilka miesięcy temu przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Nie ma jednak zamiaru rezygnować z pracy i popularności, jaką przyniosła jej rola w „Zimnej wojnie”. „The Eddy” to nowa produkcja Netflixa, a polska gwiazda gra w niej główną rolę.

Serial ma kilku twórców. Najważniejszym z nich jest Damien Chazelle, amerykański reżyser, który dwukrotnie zdobył Oscara, w tym za słynny musical „La La Land”. Poza tym na fotelu reżysera „The Eddy” zasiedli: zwycięzca Emmy Alan Poul, zdobywca nagrody BAFTA Jack Thorne oraz Houd Benyamin. Za muzykę, w tym wszystkie piosenki wykonywane przez Joannę Kulig i jej zespół, odpowiada Glen Ballard, który ma na swym koncie aż sześć statuetek Emmy.

 „The Eddy” to nazwa popularnego klubu jazzowego w stolicy Francji, gdzie rozgrywa się akcja serialu. Jednym z jego głównych bohaterów jest właściciel lokalu, który przeżywa różne życiowe perypetie. Joanna Kulig wciela się w postać Mai – utalentowanej wokalistki o niezwykle oryginalnym głosie i osobowości, która jednak ma problem z alkoholem. Ponieważ poza sceną czuje się zagubiona, postanawia dołączyć do zespołu pianisty Elliota Udo, który dostaje angaż w klubie „The Eddy”. Co dalej? O tym warto samemu się przekonać, oglądając serial, który będzie miał premierę na internetowym portalu Netflix w przyszłym roku.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com