Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Joanna Kulig...

Joanna Kulig w nowym serialu Netflixa!

11-30-2019

Joanna Kulig kilka miesięcy temu przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Nie ma jednak zamiaru rezygnować z pracy i popularności, jaką przyniosła jej rola w „Zimnej wojnie”. „The Eddy” to nowa produkcja Netflixa, a polska gwiazda gra w niej główną rolę.

Serial ma kilku twórców. Najważniejszym z nich jest Damien Chazelle, amerykański reżyser, który dwukrotnie zdobył Oscara, w tym za słynny musical „La La Land”. Poza tym na fotelu reżysera „The Eddy” zasiedli: zwycięzca Emmy Alan Poul, zdobywca nagrody BAFTA Jack Thorne oraz Houd Benyamin. Za muzykę, w tym wszystkie piosenki wykonywane przez Joannę Kulig i jej zespół, odpowiada Glen Ballard, który ma na swym koncie aż sześć statuetek Emmy.

 „The Eddy” to nazwa popularnego klubu jazzowego w stolicy Francji, gdzie rozgrywa się akcja serialu. Jednym z jego głównych bohaterów jest właściciel lokalu, który przeżywa różne życiowe perypetie. Joanna Kulig wciela się w postać Mai – utalentowanej wokalistki o niezwykle oryginalnym głosie i osobowości, która jednak ma problem z alkoholem. Ponieważ poza sceną czuje się zagubiona, postanawia dołączyć do zespołu pianisty Elliota Udo, który dostaje angaż w klubie „The Eddy”. Co dalej? O tym warto samemu się przekonać, oglądając serial, który będzie miał premierę na internetowym portalu Netflix w przyszłym roku.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Opłatek Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w New Jersey

4 grudnia w Cracovia Manor w Wallington, NJ odbyło się przyjęcie opłatkowe dla członków PSFCU ze stanów New Jersey i Pensylwania. Tu także ponad dwieście osób składało sobie życzenia i łamało się tradycyjnym opłatkiem, który poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wallington, ks. Feliks Marciniak. Spotkanie rozpoczęło się od koncertu kolęd w wykonaniu członków Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy przebywają na tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Fot. PSFCU

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
12-14-2019
Ddoroczne spotkanie opłatkowe w sali parafialnej przy kościele św. Józefa w Orlando
12-15-2019
Spotkanie opłatkowe w Klubie Sobieski w Greenacres
12-21-2019
Bożonarodzeniowe karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
12-24-2019
Wigilia w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
12-31-2019
Zabawa sylwestrowa w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com