Polonia w Ameryce

poleć serwis drukuj
Marszałek Senatu RP...

Inauguracja projektu „Szkoła 6.0”

09-16-2019

13 września w siedzibie Senatu RP odbyła się inauguracja nowego projektu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” –  „Szkoła 6.0”. To platforma współpracy pomiędzy polskimi i polonijnymi środowiskami oświatowymi.

Nazwa nawiązuje do najwyższej oceny stosowanej w polskim systemie edukacyjnym oraz do szacunkowej liczby Polaków z kraju i z zagranicy obliczanej na 60 milionów. Jest symbolicznym podkreśleniem wagi jakości w nauczaniu oraz roli, jaką placówki oświatowe odgrywają w procesie podtrzymywania polskości.

„Szkoła 6.0” ma prowadzić do nawiązywania stałych i zaawansowanych kontaktów między szkołami w Polsce i za granicą, dzięki czemu możliwy stanie się wzajemny rozwój oraz podnoszenie jakości kształcenia. Daje szansę do poszerzania wiadomości o Polsce, jej języku, kulturze i historii poza granicami kraju, a także popularyzowania wiedzy o historii i dorobku Polonii i Polaków żyjących za granicą w społeczeństwie polskim.

Projekt ma charakter otwarty. Mogą partycypować w nim wszystkie szkoły i przedszkola polonijne i z polskim językiem nauczania, działające w obcych systemach edukacyjnych, a także polskie placówki oświatowe wszystkich typów działające na terenie Polski.

Organizatorem projektu „Szkoła 6.0” jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, zaś jego koordynatorem Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli tego Stowarzyszenia. Formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie www.wspolnotapolska.org.pl/szkola60.

ar

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com